Служители в Природен парк „Сините камъни“ в Сливен спасиха костенурка,

...
Служители в Природен парк „Сините камъни“ в Сливен спасиха костенурка,
Коментари Харесай

Сливен: Спасиха дива костенурка с пробита с дрелка коруба

Служители в Природен парк „ Сините камъни “ в Сливен избавиха костенурка, на която корубата е била пробита с дрелка, с цел да може да бъде връзвана.

Тя е от див тип и съгласно Красимир Цуцов доста постоянно се случва хората да ги прибират вкъщи и да ги гледат като домашни любимци.

„ Честа процедура е при нас да идват засегнати костенурки. Това е нелегално, а и не е добре за самата костенурка “, безапелационен е Цуцов.

Когато хората вземат дива костенурка вкъщи, те не могат да й обезпечат храната, с която нормално се храни. „ Те ядат детелини и глухарчета, а неправилното хранене може да аргументи гибелта им “, сподели Цуцов.

Когато забележим такава костенурка е добре да я преместим по посоката, в която е тръгнала.

Често се случва домашни костенурки да бъдат пускани в природата от стопаните им, когато към този момент не желаят да се грижат за тях. Цуцов сподели, че най-разпространената червенобуза костенурка е рискова, когато е в дивата природа, тъй като е по-агресивна и бърза.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР