Екшън във Враца: Хванаха два пъти жена, шофирала след наркотици, опитала се да избяга
Служители на полицията във Враца са задържали два пъти за по-малко от денонощие млада жена, шофираща след приложимост на опиати, оповестиха от Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи.
Първият път 24-годишната жена е арестувана на 1 април в 02:20 ч. в Районното ръководство - Враца, след което е в 10:00 часа е освободена. Същия ден в 16:10 ч. на тел. 112 е получен сигнал от гражданин на гр. Враца, който съобщил, че приятелката му взела употребеният и от тях двамата лек автомобил и под въздействието на наркотични субстанции е подкарала колата от язовир „ Дъбника “ към гр. Враца. Малко по-късно мъжът още веднъж се обадил, този път в районно управление (на МВР) - Враца, и почнал да подава информация за придвижването на автомобила в града.
Полицейски патрули открили колата на бул. „ Втори юни “ и подали звуков и светлинен сигнал за прекъсване. Водачката не се подчинила и траяла придвижването си, като на разклона за с. Косталево автомобилът излязъл отвън пътното платно и аварирал в канавка. При слизането от автомобила дамата се пробвала да избяга.
Пробата с техническо средство отчела позитивен резултат за приложимост на амфетамин и канабис. Жената е арестувана в РУ-Враца. Образувано е бързо полицейско произвеждане.
Според доклада на ОД на Министерство на вътрешните работи - Враца за работата през февруари, оповестен на уеб страницата на дирекцията, през месеца са открити 19 водачи, използвали алкохол или наркотични субстанции.
Първият път 24-годишната жена е арестувана на 1 април в 02:20 ч. в Районното ръководство - Враца, след което е в 10:00 часа е освободена. Същия ден в 16:10 ч. на тел. 112 е получен сигнал от гражданин на гр. Враца, който съобщил, че приятелката му взела употребеният и от тях двамата лек автомобил и под въздействието на наркотични субстанции е подкарала колата от язовир „ Дъбника “ към гр. Враца. Малко по-късно мъжът още веднъж се обадил, този път в районно управление (на МВР) - Враца, и почнал да подава информация за придвижването на автомобила в града.
Полицейски патрули открили колата на бул. „ Втори юни “ и подали звуков и светлинен сигнал за прекъсване. Водачката не се подчинила и траяла придвижването си, като на разклона за с. Косталево автомобилът излязъл отвън пътното платно и аварирал в канавка. При слизането от автомобила дамата се пробвала да избяга.
Пробата с техническо средство отчела позитивен резултат за приложимост на амфетамин и канабис. Жената е арестувана в РУ-Враца. Образувано е бързо полицейско произвеждане.
Според доклада на ОД на Министерство на вътрешните работи - Враца за работата през февруари, оповестен на уеб страницата на дирекцията, през месеца са открити 19 водачи, използвали алкохол или наркотични субстанции.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




