Следващият съперник на Лудогорец в груповата фаза па Лига Европа

...

Бетис плаши Лудогорец със счупванетона 27-годишен рекорд

Следващият противник на Лудогорец в груповата фаза па Лига Европа - Бетис, плаши родния отличник с домашен връх. Той стана факт след сложен триумф с 1:0 над Виляреал, който изкачи " зелено-белите " на третото място, единствено на 3 точки от водача Реал Мадрид. Така тимът на Мануел Пелегрини счупи собствен връх от 1995 година, откакто към този момент е с четири поредни победи пред лична аудитория и то без нито един позволен гол. Настоящата поредност от срещи стартира в края на предишния сезон и продължи при триумфа против " жълтата подводница ", написа " Мач Телеграф ".
 Латвиец ще управлява Бетис - Лудогорец

Андрис Треймандис бе назначен от УЕФА

Колкото до въпросния мач с Виляреал, то Бетис съумя да вкара първия гол във вратата на Херонимо Рули от началото на сезона в Ла Лига, като по този метод нанесоха първата загуба на " жълтата подводница ".

Мачът предложи много страсти и положения и пред двете порти. Гостите стояха по-добре през първото полувреме и в 14-ата минута бяха близо по разкриване на резултата, само че изстрел на Жерард Морено бе избит от бранител на голлинията. След това те пропиляха още няколко положителни положения посредством Морено, Джовани Ло Селсо и Николас Джаксон.

През втората част Бетис изравни играта и съумя да откри пътя към успеха. Това се случи в 61-вата минута, когато бразилецът Луис Енрике центрира към далечната греда, където оставеният непокрит Родри засече топката във вратата за 1:0.

Това бе пета победа за Бетис от шест мача от началото на сезона. Само европейският първенец Реал Мадрид съумя да бие " зелено-белите " през тази акция, което ясно демонстрира какъв брой сложна задача чака Лудогорец в четвъртък вечер.