След повече от 41 години ЦСКА стигна до пълен обрат

...

ЦСКА винаги става шампион след пълен обрат срещу Левски

След повече от 41 години ЦСКА стигна до цялостен поврат във Вечното дерби за състезание - от 0:1 до 2:1. За последно " алените " съумяха да завоюват против " сините ", откакто са били догонващи в резултата, на 22 март 1980 година - от 0:1 до 3:2. Интересен факт е, че и тогава, и в този момент в мача имаше гол, реализиран със задна ножица - от Спас Джевизов в оня дуел и от Георги Миланов в този. С тази знакова победа, пристигнала в 19-ия кръг, бе поставено началото на 4 следващи шампионски трофеи за ЦСКА.

В още два случая преди този момент " сините " повеждаха в резултата, с цел да останат най-после с празни ръце. На 31 март 1955 година Стефан Абаджиев-Теко изведе Левски напред в 22-ата минута, а до почивката Петър Михайлов и Стефан Стефанов обърнаха резултата в интерес на ЦСКА. В 56-ата минута Георги Димитров-Червения оформи крайното 3:1 за " армейците ".

На 1 август 1956 година сюжетът от 0:1 до 3:1 се повтори. Димо Печеников вкара за Левски, а Стефан Божков, Димитър Миланов и Георги Димитров-Червения доведоха нещата до 3:1.

И през 1955, и през 1956 година ЦСКА финишираше първи в края на сезона. В останалите си 53 победи над Левски в шампионата ЦСКА постоянно успяваше първи да означи гол.
 Милко Георгиев за съдията на Вечното дерби: Специалистът по поръчки имаше цел - да спре ЦСКА! Но мишият проект не съумя...