След мащабната акция преди дни, в която властите у нас

...
След мащабната акция преди дни, в която властите у нас
Коментари Харесай

Няколко базови правила за безопасност сред хората, на които да научите детето

След огромната акция преди дни, в която управляващите у нас задържаха 13 лица за разпространяване на онлайн материали с присъединяване на деца и във време, в което почи всяко дете има достъп до устройство и интернет е нужно да се обърне внимание на опасността, която дебне точно оттова. Защото онлайн средата доста бързо може да се трансформира в действителна физическа опасност. Ето няколко съвета по какъв начин децата ви да реагират в евентуално рискови обстановки на улицата и измежду хората на открито, когато са сами.

Преди първото излизане на детето единствено на улицата си поговорете с него за сигурността и се уверете, че е запомнило всичко вярно. Много е значимо то във всеки миг да има връзка с вас, по тази причина въпросът да носи ли телефон не стои. В телефона му запишете своите номера, с цел да ви открива постоянно елементарно. Освен това, с цел да се ориентира по-добре, може да качете приложение, което отразява неговото местоположение.

Разходете се дружно няколко пъти по маршрута, по който то ще върви от у дома до учебно заведение и назад, с цел да го запомни – по този начин и вие ще знаете за какъв брой време го изминава и да прецените кои са рисковите места по пътя му.

Непознатите са рискови, а възрастните не търсят помощ от децата

Обяснете на детето, че когато е единствено, изрично не трябва да поддържа връзка с непознати. Трябва да заобикаля даже контактът със едва познати хора, да вземем за пример съседи по двор. Да върви нанякъде с тях, да се вози дружно с непознати в асансьор или да влиза с тях във входа също му е неразрешено.

Обяснете на детето си, че не трябва да се отзовава, в случай че възрастен се обърне към него с молба за помощ, тъй като възрастните би трябвало да не разчитат на детска помощ и това може да е измама.

Много възрастните хора са изключение, само че и на тях детето не трябва да оказва помощ независимо – посъветвайте го да се обърне към близките, да вземем за пример към някоя минаваща вуйна да помогне на бабата да пресече улицата.

Нека хлапето ви знае, че в случай че въпреки всичко се наложи да беседва с хора, по-големи от него, е доста значимо да съблюдава отдалеченост от два метра. Тази отдалеченост, по думите на специалиста, е безвредна, тъй като нападението при такова разстояние не може да стане ненадейно и детето ще успее да реагира.

Обяснете, че при положение на заплаха, то би трябвало да се научи да произнася мощно фразата:  " Ти си чужд, не те познавам. "  На други формулирвки, като например " Остави ме! " близките може просто да не извърнат внимание, решавайки, че детето просто си обяснява връзките с родителите. И още: кажете, че не трябва да се тормози да крещи, в случай че се наложи!

Детето би трябвало да е наясно, че не трябва да разрешава да го допират, а също и че е най-добре да не гледа непознатите в очите - в противоположен случай, в случай че непознатият човек е неприятел, може да откри зрителен контакт с детето и по този начин да го предразположи. Ако се постанова хлапето да приказва с възрастен, дано го гледа в региона на слънчевия сплит.

В случай на заплаха, да вземем за пример, в случай че детето се загуби, то би трябвало да знае към кого да се обърне за помощ. Полиция, банка, магазини, а също и хора с деца - в случай че му се наложи да търси помощ у непознати, дано избира точно измежду тях, поучават специалисти по сигурност.
Източник: lupa.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР