След като през миналия сезон изпусна титлата в директния двубой

...

Университатя громи без Антони Иванов

След като през предишния сезон изпусна купата в директния дуел с, в този момент още веднъж има упоритости да нападна първото място. При гостуването си на " студентите " записаха трети поредна победа и оглавяват класирането с 9 точки. Тимът на Антони Иванов се наложи с 4:1, само че българинът не беше в групата за мача.

Срещата стартира кошмарно за домакините, които още в 5-ата минута останаха в понижен състав поради червен картон на Адриан Артеан. В 18-ата Елвир Колич откри резултата в интерес на Университатя след груба неточност в отбраната на Виторул. В самия завършек на полувремето обаче Кевин Лукасен изравни, откакто беше изведен самичък против вратаря.
През втората част численото преимущество на Университатя си сподели думата. Отново Колич беше прецизен в 51-ата минута, само че Силвиу Банку и Андрей Иван оформиха изразителната победа на гостите.

В класирането Университатя води с 9 точки, пред, и ЧФР Клуж с по 7. Виторул е на дъното с 1 точка, колкото имат още и.

Лига 1 3 кръг, понеделник 14 септември  Виторул Констанца 1:4краен резулат  Университатя Крайова