ТОТАЛЕН ОБРАТ за Бургазлиев: съдът му готви ИЗНЕНАДА след смъртта на майката, премазал с АТВ-то!
След като през днешния ден бе обявено, че е умряла майката на дребния Марти, Христина, премазана с АТВ в Слънчев бряг от Никола Бургазлиев, в този момент стана ясно, че обвиняването за него се трансформира и го грози по-тежка присъда от предстоящата.
Делото за злополуката с АТВ в Слънчев бряг, при която бяха пометени и тежко ранени петима души, отива от районната в окръжната прокуратура.
Причината е гибелта на най-тежко потърпевшата – 34-годишната Христина, демонстрира инспекция на „ 24 часа “.
Както писа SafeNews, от сУМБАЛ-Бургас оповестиха, че близо три седмици като беше в мозъчна гибел в отделението по реанимация, през днешния ден сърцето на Христина е спряло.
Жената беше пометена от атракционно АТВ дружно с 4-годишния ѝ наследник, който беше превозен с хеликоптер до „ Пирогов “. При случая пострадаха още две деца, както и чиновник на близкия хотел. На всички потърпевши са осъществени над 100 разнообразни проучвания, а оперативно лекуване са били ангажирани близо 300 души от медицинския личен състав на болничното заведение.
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Сърцето на Христина спря! Жената блъсната от АТВ в курорта „ Слънчев бряг “ умря
„ Настъпването на гибелта на Христина е съставомерен резултат, който допуска изпращането на делото от районна в окръжна прокуратура. Най-вероятно обвиняванията против Никола Бургазлиев ще бъдат преквалифицирани в по-тежки, само че това е в само в компетенцията на наблюдаващия прокурор “, разяснява пред „ 24 часа “ окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев.
Обрат за Бургазлиев
Очаква се наблюдаващият прокурор, който ще поеме делото, да реши за възможна преквалификация, в това число по отношение на осъществяване на действието с настъпила гибел при условия на възможен предумисъл, защото кръвната проба на Бургазлиев сподели съществуване на следи от марихуана.
В този случай наказването, планувано от Наказателен кодекс е отнемане от независимост от 15 до 20 г, разясняват адвокати.
Ужасяващата злополука стана на 15 август на една от най-оживените крайбрежни алеи в Слънчев бряг.
Първоначалните проби за алкохол и опиати на водача на АТВ-то – 18-годишният Никола Бургазлиев от Несебър, бяха негативни.
Кръвната проба обаче и тази на урина, дадени в София, демонстрираха съществуване на следи от марихуана. А в това време по предписание на основния прокурор Борислав Сарафов следствието на злополуката бе поето от националното разследване.
Самият Бургазлиев отхвърля да е вземал опиати, сподели адвокатката му Галина Колева.
От самото начало младежът твърди, че спирачките на АТВ-то са отказали и това е директната причина за кървавия случай. Вчера от Института по пътна сигурност разпространиха данни, че въпросното АТВ било с нередовни документи, подправен механически обзор и надлежно – нелегално отдавано чартърен.
Тепърва авто-техническата експертиза, назначена по делото, ще обясни всичко към положението на АТВ-то-убиец.
Източник – 24 часа
Още вести четете в: България, Крими & Темида, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




