След като бе най-бърз в първата тренировка преди надпреварата за

...
След като бе най-бърз в първата тренировка преди надпреварата за
Коментари Харесай

Милър остана начело след втората тренировка в Льо Ман, Маркес с ново падане

След като бе най-бърз в първата подготовка преди конкуренцията за Гран При на Франция по-рано през днешния ден водачът на КТМ Джак Милър оглави класирането и след втората подготвителна сесия на пистата „ Бугати “ край Льо Ман.
 Милър над всички в първата подготовка във Франция, Маркес се завърна в MotoGP и падна Милър над всички в първата подготовка във Франция, Маркес се завърна в MotoGP и падна
Австралиецът стигна до 1:30.950 по време на квалификационните симулации в края на тренировката и стана първият и единствен водач, който слиза под 1:31 за обиколка през днешния ден. Втората позиция, на 0.119 секунди зад водача на КТМ, зае Алейш Еспаргаро (Априлия), а тройката в края на петъчния ден във Франция добави досегашният водач в генералното класиране в MotoGP Марко Бедзеки (VR46 Дукати). Италианецът изостана с 0.200 секунди от Милър.

Четвърти и пети се класираха двамата водачи на Прамак Дукати Хорхе Мартин и Йоан Зарко, които бяха със надлежно 0.285 и 0.326 по-бавни от Милър. Място в топ 10 в общото класиране след първите две тренировки на „ Бугати “ откриха още Маверик Винялес (Априлия), Брад Биндър (КТМ), Марк Маркес (Хонда), Франческо Баная (Дукати) и Алекс Маркес (Грезини Дукати). Това са и водачите, които ще прогресират непосредствено към втората фаза на квалификацията на следващия ден.

Първи отвън тази група остана Лука Марини (VR46 Дукати), който бе със единствено 0.003 секунди по-бавен от Алекс Маркес. Заедно с италианеца в първите 15 минути на сесията за място ще се включат още Фабио Куартараро (Ямаха), Жоан Мир (Хонда), Алекс Ринс (LCR Хонда), Аугусто Фернандес (Tech3 ГАСГАС), Такааки Накагами (LCR Хонда), Франко Морбидели (Ямаха), Фабио Ди Джанантонио (Грезини Дукати), Данило Петручи (Дукати), Лоренцо Савадори (RNF Априлия) и Йонас Фолгер (Tech3 ГАСГАС). От тях единствено най-бързите двама ще получат правото да се включат в борбата за позициите на първите четири редици на стартовите решетки в спринта и главното съревнование.

В хода на втората подготовка станахме очевидци на доста повече рухвания в сравнение с в първата, като измежду авариралите бяха Еспаргаро, братята Маркес, Савадори, Петручи и Мир. За Марк Маркес, който падна в самия завършек на сесията, това беше второ рухване през днешния ден след злополуката му от първата подготовка. Този път обаче той падна с единственото шаси на Калекс, с което той разполага този уикенд. Шесткратният първенец в кралския съсловия изтърва машината си на влизането в завой №9 в края на противоположната права.

Уикендът за Гран При на Франция, пети кръг за сезон 2023 в MotoGP, продължава на следващия ден в 11:10 часа сутринта българско време с третата подготовка, която ще бъде с дълготрайност от 30 минути. Както постоянно резултатите от нея няма да се взимат под внимание за разпределението на водачите в двете фаза на квалификацията, която пък ще стартира в 11:50 часа.

Снимки: twitter.com/KTM_Racing
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР