След дълга зимна пауза през миналата седмица стартираха двубоите от

...

Дъжд от голове в пролетния старт на турнирите на АМФЛ-Варна

След дълга зимна пауза през предходната седмица стартираха дуелите от четирите съществени лиги на АМФЛ-Варна. В 15-те дуела паднаха над 175 гола.

Premier лига
Порто-Ди Ес и МФК Монтана записаха значими победи в дуелите си от 14-ия кръг на Premier лигата.
" Португалците " се оправиха с АМФК Лудата тайфа, надделявайки с 6:2, и се приближиха на 1 точка от водача Зеленина, който обаче е с мач по-малко. Джамбазов и Коцето вкараха по два гола за триумфа, а Колеца и Павлов прибавиха по един. За изгубилия отбор точни бяха Христов и Петров.
МФК Монтана реализира 10-ата си победа, откакто би Gossip Bar в същинско голово шоу - 10:8. С четири изумени противникови мрежи се регистрира Паци, три пъти това направи Боев, Мечката записа два пъти името си измежду реализаторите, а Ганчев - един път. За " клюкарите " четири попадения заби Давидов, Коцето добави две, а Ахмед и Каменов - по едно.
The Unity записа втората си победа, надигравайки със 7:4 МФК Тича. Пешо осъществя хеттрик за триумфа, а по един път точни бяха Киелини, Панайотов, Цанев и Гошката. За противника попаденията бяха дело на Цветков, Стайков, Гоши и Станчев.

Лига 1
В Лига 1 ZARAFA Team нанесе трета загуба на досегашния водач Лудогорец Доброплодно, надделявайки с 6:3. Йорданов заби хеттрик за своите, Иванов добави два гола, а Алексиев - един. За " орлите " се разписаха Петков, Стоянов и Димитров.
Лидерът Валекс направи 3:3 с Дебелия балет. Калчев и Стайков дадоха добър задатък на " балетистите ", като този резултат се резервира до 30-ата мин. След това в границите на четвърт част лидерът в класирането направи цялостен поврат с попадения на Нанев, Богданов и Симеонов. Дебелият Балет обаче съумя да стигне до 11-ата си точка за сезон с гол на Стайков минута преди края.
Кавалер разгроми Castalia с 14:3, като любопитното е, че до 40-ата минута резултатът бе 10:0. Точно половината от головете за спечелилите - седем, вкара Неджет, хеттрик осъществя Ибрям, а по два гола към актива на отбора си прибавиха Дамянов и Йорданов. Бързев, Матев и Попов направиха провалянето на Castalia по-почетно.
Мачкай Гришо и Интернационал приключиха 6:6. С хеттрик за последователите на българския тенисист Григор Димитров блесна Марков, а Христов, Великов и Асад означиха останалите попадения за отбора. Цели четири гола за противника вкара ВЛАД, а по един - Николаев и КРИСА.

Лига 2
В 14-ия кръг на Лига 2 МФК Импакт нанесе второ проваляне на водача МФК Монтана, биейки го с 11:5. С хеттрик се регистрираха двама играчи - Кузманов и Данков, два пъти осъществя Радичков, а по един път - Шмекера, Мехмедов и Деменьтьев. За монтанци три попадения заби Yonchev 9, а две добави Михайлов.
Вторият в таблицата Арарат записа десетия си триумф, надигравайки Феникс с 8:3. Първото полувреме бе равностойно и приключи 3:3, само че след почивката " арменците " осъществиха пет безответни гола. По два пъти за успеха се разписаха Цветков и Диремсзян, а по един път точни бяха Бояджян, Меракян, Ангътян и Бейлерян. За противника попаденията бяха дело на Илиев (2) и Иванов.
iGaming разгроми с 10:0 Новаците. Цели пет гола вкара Фахрединов, а останалите бяха дело на Великов, Георгиев, Камберов, Митев и Рашков.
Red Partners би със 7:5 Сборката. Тупалката изригна с цели пет гола, а по един прибавиха Мустафов и Кардашев. И петте попадения за изгубилия отбор пък бяха дело на Динята.
Devils удари ДРЪЗКИ с 5:3, макар че до 17-ата мин. губеше с 0:2. За триумфа точни бяха Йорданов (2), Ванко, Чолаков и Митко. За изгубилия отбор головете бяха дело на GAZZA (2) и Секов.

Лига 3
Вторият в Лига 3 Тангра би с 11:3 Пластхим (Аксаково) в дуел от 16-ия кръг. С пет попадения се регистрира Пенчев, две добави Николов, по едно - Кулов, Мирчев и Дянков, а Атанасов си означи автогол. За противника точни бяха Вангелов (2), Димитров и Атанасов.
Третият Хитстрой би Fratelli със 7:6. Над всички за своите бе Радомиров, който порази четири пъти противниковата врата, а по един път това сториха Габровеца, Иванов и Николов. За " братята " рпо два пъти се разписаха Димитров и Костов, а по един път - Дервиш и Николов.
VaLentiS би с 5:4 DevLabs. Иванов заби хеттрик за спечелилите, а Недев и Пенев прибавиха по един гол. Панчев на два пъти, Гого и Parchon осъществиха за изгубилия отбор.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!