Славия завърши с победа есенния дял в Първа лига. Столичани

...

"Славия" завърши есенния дял с победа

" Славия " приключи с победа есенния дял в Първа лига. Столичани победиха елементарно с 4:0 вкъщи новобранеца " Верея " в дуел от 20-ия кръг в шампионата.

" Белите " можеха да поведат в резултата още преди приключване на първата минута. Илиян Мицански стреля от наказателното поле, само че топката се отби в гредата и попадна в Георги Йомов, който също нацели страничния дирек зад Богомил Цинцарски.

В петата минута нов шут на Галин Иванов срещна напречната греда на вратата на старозагорци. Последваха нови пропуски на Стефан Ашковски и Мицански, с цел да се стигне до 17-ата минута. Тогава Янис Карабельов стреля тъкмо от наказателното поле и топката спря в мрежата на гостите.
Снимка: Lap.bg
В 27-ата минута Галин Иванов центрира отдясно и Ашковски и по-късно Карабельов от напълно близка отдалеченост не съумяха да вкарат втори гол за домакините.

Логичното се случи единствено две минути по-късно. Галин Иванов беше оставен самичък в дребното наказателно поле след подаване на Ашковски, само че стреля едва, а вратарят Цинцарски се вкара автогол в опита си да парира удара на национала.

След почивката темпото спадна, само че домакините доближиха до нови два гола, а с пропуск се отличи Галин Иванов.

В 67-ата минута Ашковски центрира към Мицански, който от близко се разписа във вратата на " Верея " след нова неточност в защитата на гостите.
Пет минути по-късно още веднъж някогашният национал Ашковски се разписа при добавка след удар на Александър Александров и избавяне на Богомил Цинцарски.

До края на дуела пропуски пред вратата на гостуващия отбор направиха голмайсторът Карабельов и Георги Йомов.

След този триумф " Славия " има актив от 24 точки на девето място, до момента в който " Верея " е на 14-та позиция със единствено 5 извоювани точки.
Състави

" Славия " : 32. Стергиакис, 25. Александров, 3. Марем, 38. Гамаков, 19. Велковски, 8. Шоколаров, 10. Карабельов (23. Узунов 83'), 35. Йомов, 33. Иванов (к) (20. Кръстев 76'), 37. Ашковски (17. Цветанов 71'), 22. Мицански

" Верея " : 22. Цинцарски, 3. Коуроупис, 4. Мачадзе, 5. Косут, 15. Василиев (к), 33. Йоргенсен, 28. Александер, 32. Рюстемов, 8. Станчев (30. Аличков 83'), 11. Вушорович (21. Илиев 46'), 77. Мартинович (9. Маламов 46')
Източник: btvnovinite.bg