Славия победи с 1:0 като гост Етър Велико Търново. Срещата,

...

Бакеро дебютира начело на Славия с минимална победа

Славия победи с 1:0 като посетител Етър Велико Търново. Срещата, която беше от първия кръг на еfbet Лига, беше формален дебют на новия треньор на " белите " Хосе Мария Бакеро. За " болярите " срещата беше първа след завръщането при най-хубавите у нас. Единственият гол в мача вкара Галин Иванов в края на първата част.

През второто полувреме Велко Йеленкович удари греда, а в края на мача домакините имаха няколко отлични благоприятни условия за гол, които обаче не бяха осъществени.

Първият удар към една от двете порти беше насочен от Йон Бакеро. Пламен Димов разреши топката да му бъде отнета пред наказателното поле, при което испанският нападател опита удар от далечна отдалеченост, само че около задачата. В 10-ата минута " болярите " бяха доста покрай гол. Илкер Будинов напредна отдясно и пусна изострен пас в наказателното поле. Мартин Тошев насочи удар от към 7-8 метра, което провокира бляскява интервенция от Николай Кръстев.

Малко по-късно новото попълнение на " белите " Георги Търтов получи травма и беше сменен от Ертан Томбак. В 14-ата минута домакините проведоха нова рискова офанзива отдясно. Будинов центрира в наказателното поле, където Владислав Найденов шутира, само че топката профуча около вратата.

В 31-ата минута Етър пропусна нова добра опция. Тошев и Будинов размениха местата си. Нападателят получи отдясно и центрира в наказателното поле, където фланговият футболист се размина с острото подаване и не съумя да насочи към вратата. Пет минути по-късно Пламен Димов върна с глава към Мартин Величков. Тони Тасев обаче съумя първи да играе топката, след което вратарят я мазета от краката му. " Белите " желаеха дузпа, само че основният рефер Валентин Железов не уточни бялата точка, а по-късно ВАР удостовери решението му. Малко по-късно Тасев насочи удар отвън наказателното поле, който Величков мазета в корнер.

В 43-ата минута " белите " стигнаха до гол. Гостите проведоха страхотна контраофанзива, откакто удар на Янко Ангелов срещна тялото на падналия Мартин Тошев в наказателното поле на противника. Кълбото се озова в Галин Иванов, който подаде към Йон Бакеро, като останаха подозрения, че испанецът е в засада. Той продължи към Тони Тасев отдясно, а крилото откри Иванов на точката на дузпата. Капитанът на столичани нанесе удар, който срещна дясната греда, а по-късно попадна във вратата на домакините. Ситуацията беше прегледана от ВАР, а попадението доказано.

В петата минута на добеното време на първата част Кольо Станев се оправи с няколко играчи на Славия отдясно и центрира. Мартин Моран насочи удар с глава, само че около вратата.

Втората част стартира с добра опция за Етър. Мартин Тошев засече центриране отдясно, само че прати топката право в ръцете на Николай Кръстев. Малко преди да е минал час игра влезлият като запаса Шахредин Букхолда опита удар от междинна отдалеченост, който вратарят на гостите избави.

В 68-ата минута Ертан Томбак получи отддясно, оправи се с Крум Стоянов и навлезе в наказателното поле, след което потърси далечния ъгъл, само че топката мина около вратата. Четири минути по-късно Иван Минчев центрира от директен свободен удар, а топката беше засечена с глава от Велко Йеленкович, чийто удар срещна гредата.

В 87-ата минута Славия получи право да извърши директен свободен удар отдясно. Иван Минчев опита нещо заучено и откри Денислав Александров пред наказателното поле. Крилото опита удар, който беше неакуратен.

В 90-ата минута пред Етър се откри отлична опция за гол. Ивайло Димитров събра няколко играчи в бяло към себе си и подаде към Николай Янков отляво. Той от своя страна откри Тошев на точката за осъществяване за дузпа. Нападателят обаче не съумя да нанесе мощен удар и Кръстев улови. Малко по-късно се получи безредие в наказателното поле на гостите и Хавиер Бетегон шутира, само че още веднъж Кръстев се оправи.

Етър - Славия 0:1

0:1 Галин Иванов (43)

Етър: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов /к/, 6. Пламен Димов (80 - 4. Георги Александров), 15. Георги Ангелов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов (80 - 19. Хавиер Бетегон), 11. Илкер Будинов (80 - 14. Ивайло Димитров), 70. Димо Бакалов (70 - 28. Николай Янков), 38. Владислав Найденов (58 - 24. Шахредин Букхолда), 9. Мартин Тошев

Резерви : 1. Дамян Христов, 4. Георги Александров, 2. Валери Христов, 26. Мариян Иванов, 77. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 19. Хавиер Бетегон, 24. Шахредин Букхолда, 14. Ивайло Димитров

Треньор : Емануел Луканов

Славия: 12. Николай Кръстев, 98. Георги Търтов (13 - 3. Ертан Томбак), 5. Велко Йеленкович, 27. Емил Мартинов, 37. Венцислав Керчев, 18. Людовик Соарес, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев (76 - 23. Денислав Александров), 88. Тони Тасев (55 - 17. Ерол Дост), 33. Галин Иванов /к/, 7. Йон Бакеро (76 - 10. Владимир Николов)

Резерви: 1. Георги Петков, 15. Валентин Петров, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 3. Ертан Томбак, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 17. Чунг До, 14. Роберто Райчев

Треньор: Хосе Мари Бакеро

Ж.к.: Мартин Тошев (Етър); Владимир Николов (Славия)

Съдия: Валентин Железов

Стадион: " Ивайло "