Славия и Септември откриха 16-ия кръг на Първа лига. "Белите"

...

Как Славия сложи край на победната серия на Септември?

Славия и Септември откриха 16-ия кръг на Първа лига. "Белите " се постановиха над новака в шампионата, който бе в серия от 4 следващи победи, с 3:1 в столичното дерби.

Галин Иванов изкова успеха за отбора си, откакто се разписа на два пъти в дуела - в 16-та и 88-ата минута на срещата. Също по този начин капитанът на Славия бе и основният провинен за автогола на Румен Трифонов, с който в 79-ата минута "белите " излязоха още веднъж напред в резултата. Борис Галчев осъществя единственото попадение за гостите в последните секунди на първото полувреме с гол от директен свободен удар.

Успехът изкачи Славия на 8-ото място в шампионата с актив от 20 точки, а Септември е 11-и с 19.

Подробен разбор на срещата вижте във видеото от предаването "Обзор на кръга " по Diema Sport.