Синдикатът на административните служители Подкрепа“ започва поредица от протестни действия

...
Синдикатът на административните служители Подкрепа“ започва поредица от протестни действия
Коментари Харесай

„Подкрепа“ организира поредица протести в държавни администрации

Синдикатът на административните чиновници „ Подкрепа “ стартира поредност от протестни дейности в основни държавни администрации в цялата страна. Причината за митингите са ниските заплати, пренебрегването на проблемите на държавната администрация и възходящата дискредитация на чиновниците, оповестиха от Конфедерацията.

Протестните дейности ще се проведат поетапно в разнообразни институции: на 20 ноември пред поделенията на Националния статистически институт, на 21 ноември пред поделенията на Националния застрахователен институт, на 26 ноември пред поделенията на Агенция по заетостта, на 27 ноември пред Изпълнителната организация „ Главна ревизия по труда “ и на 28 ноември пред поделенията на Агенция за обществено подкрепяне.

Основните претенции на чиновниците включват почтено нарастване на заплатите, прекъсване на обществения напън и стигматизацията, гарантиране на естествени условия на труд и стабилно възстановяване на административния потенциал.

Синдикатът резервира правото си да разшири формите на напън, в случай че настояванията им не бъдат чути, като митингите ще продължат да обгръщат главните държавни институции в страната.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР