Шведският нападател Александър Исак вкара два гола, а Нюкасъл победи

...

Свраките накълваха черните котки в голямото дерби на североизточна Англия

Шведският нападател Александър Исак вкара два гола, а Нюкасъл победи с безапелационното 3:0 Съндърланд в северняшкото дерби на Купата на Английската футболна асоциация (ФА).

Нюкасъл доминираше от старта на мача и " свраките " направиха три огромни пропуща посредством Шон Лонгстаф в първия половин час. Гостите обаче поведоха в северняшкото дерби в 35-та минута, когато Бруно Гимараеш подаде на Жоелинтон по фланга и той центрира, а Даниел Балард изпрати топката в личната си врата.
 ПСЖ си хареса състезател на Нюкасъл

От франския гранд желаят да привлекат Бруно Гимараеш

Нюкасъл означи втория гол след едвам 30 секунди игра през втората част. Мигел Алмирон лиши топката от бранител на Съндърланд в наказателното поле и подаде на Александър Исак, който бе прецизен от близо разстояние. Шведският нападател се разписа още веднъж в добавеното време от дузпа и Нюкасъл взе дербито със Съндърланд с 3:0.

В други мачове от кръга Лестър надделя с 3:2 Милуол, Ипсуич надигра с 3:1 АФК Уимбълдън, а Ковънтри разруши с 6:2 Оксфорд Юнайтед.