Щутгарт постигна победа с 2:0 над предпоследния Майнц 05 в

...

Щутгарт засили Майнц към Втора Бундеслига

Щутгарт реализира победа с 2:0 над предпоследния Майнц 05 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което не бяха осъществени попадения. Все отново домакините бяха по-активният тим, само че Николас Гонсалес и Сайлс Уамангитука не съумяха да намерят задачата.

Щутгарт започва чудесно втората част и в 55-ата минута съумя да открие резултата. Борна Соса подаде остроумен пас в наказателното поле и Саша Каладжич не сбърка, преодолявайки с лекост Робин Зентнер.

Майнц можеше бързо да възвърне равенството, само че Карим Онисиво с глава нацели напречната греда.

Двата отбора продължиха с равностойната игра, само че още веднъж домакините бяха отборът, който осъществя попадение.

В 72-ата минута Щутгарт провежда бърза контраофанзива, след която Сайлъс Уамангитука получи топката и осъществя хубав гол с удар от близко.

До края на дуела домакините съумяха да задържат преднината си и завоюваха трите точки. С успеха Щутгарт се изкачи на десетата позиция в Бундеслигата с актив от 25 точки, до момента в който Майнц е 19-и с 10.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `