Щутгарт и Байер Леверкузен завършиха при резултат 1:1 в мач

...

Щутгарт измъкна точка от Байер Леверкузен в борбата си за спасение

Щутгарт и Байер Леверкузен приключиха при резултат 1:1 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Така " аспирините " останаха отвън зона Европа, като все още заемат седмото място, а шестото дава право на присъединяване в Лигата на конференциите. Там се намира обаче Волфсбург, като отборът водир на Байер Леверкузен единствено поради по-добрата си голова разлика. Щутгарт пък продължава да се бори за оцеляването си като заема 17-ото място, с две точки зад Бохум, който е първият отбор над чертата.

Още при започване на срещата " аспирините " погледнаха към вратата на домакините. Шест минути след началото на срещата Мичъл Бакер стреля от придвижване, само че ударът му прелетя на сантиметри от левия непряк дирек. В 8-ата минута пък Сардар Азмун стреля разочароващо и надалеч от задачата.

В 33-ата минута Мичъл Бакер шутира от границата на наказателното поле, само че топката още веднъж мина настрана от вратата. Две минути по-късно Серу Гираси от Щутгарт доближи до точно подаване и опита изстрел, който бе извънредно разочароващ.

Всичко по-интересно се случи през второто полувреме. В 57-ата минута Серу Гираси откри в интерес на Щутгарт след дузпа.

Байер Леверкузен пък стигна до изравнителния гол също от углавен удар. В 70-ата минута от бялата точка бе прецизен Есекиел Паласиос, който преодоля Фабиан Бредлов.