Шотландският Инвърнес с българина Николай Тодоров записаха ценна победа с

...

Ники Тодоров помогна на Инвърнес да стане трети

Шотландският Инвърнес с българина Николай Тодоров записаха скъпа победа с 1:0 против директен противник – ФК Дънди, в битката си за промоция в локалния Премиършип.

Родният стрелец влезе като запаса в 64-ата минута и изтормози до дъно отбраната на съперника, която към този момент бе пронизана в 16-ата минута от Аарън Доран. Юношата на Блекбърн съумя да означи след асистенция на Дейвид Карсън и зарадва почитателите, заели своите места на „ Тулок Каледониан Стейдъм” в северния шотландски град.

Така Инвърнес спря серия от две следващи загуби с по 0:3 и осъществя гол, откакто последният подобен бе маркиран точно от Тодоров. Отборът му към този момент се настани на третото място с 23 пункта, до момента в който Дънди бе задминат и е четвърти с две точки по-малко.

В идващия кръг Ники Тодоров и Инвърнес ще имат аудиенция на Алоа, като мачът е в междинния 14-и кръг от шотландския Чемпиъншип.