Шампионката от Уимбълдън 2017 Гарбине Мугуруса прибави и титла от

...

Гарбине Мугуруса показа на Симона Халеп, че ѝ е рано за №1

Шампионката от Уимбълдън 2017 Гарбине Мугуруса прибави и купа от мощния шампионат в Синсинати (САЩ). Испанката съкруши на финала румънката Симона Халеп с 6-1, 6-0 за по-малко от 56 минути игра.

Симона Халеп разочарова публиката в Съединени американски щати, ще играе на финала в Синсинати

Румънката се оправи с представителка на домакините

Халеп беше неузнаваема и от самото начало не знаеше къде се намира. При победа тя щеше да оглави ранглистата на УТА, само че в този момент остана единствено на 5 точки за лидерката Каролина Плишкова от Чехия.

Снимка 308696
Източник:

Мугуруса завоюва пета купа в кариерата си, само че за първи път дублира триумф в границите на годината. Тя победи на Ролан Гарос през 2016-а и Уимбълдън през 2017-а. Испанката сподели, че е очаквала тежък мач с дълги разигравания. Това се случи единствено в четвъртия гейм на втория сет, когато се стигна до седем изравнявания.

Халеп загуби трети край в последните четири години в Синсинати и изпусна поредна опция да стане №1. Румънката сподели, че след няколко неточности е изгубила убеденост и по-късно не е могла да се върне в мача.