Шампионката от Откритото първенство на САЩ по тенис Слоун Стивънс

...

Вандеуей разгроми Стивънс за по-малко от час в Щутгарт

Шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис Слоун Стивънс отпадна в първия кръг на шампионата на червени кортове в Щутгарт с награден фонд 816 хиляди $. Поставената под номер 7 американка загуби от сънародничката си КоКо Вандеуей с 1:6, 0:6 единствено за 56 минути, откакто не съумя да завоюва нито един път подаването си в мача.

Clinical performance from Coco Vandeweghe who absolutely destroys Sloane Stephens 6-1, 6-0 in 56 minutes at #PorscheTennis

Coco got broken to love in the opening game and then reeled last 12 games for the " virtual double bagel " pic.twitter.com/LSg6KDaobD
— WTA Scores (@Scores_WTA) April 25, 2018
Деветата в света Стивънс проби при започване на мача, след което участващата с " уайлд кард " Вандеуей, 17-а в класацията на WTA, взе идващите 12 гейма. Така тя отпадна в първия кръг в седми шампионат от десетте, в които взе участие, откакто през септември предходната година победи на " Флашинг Медоус " в Ню Йорк.

Във втория кръг Вандеуей ще срещне защитаващата купата си от предишния сезон Лаура Зигемунд (Германия).