Шампионката на Уимбълдън Елена Рибакина (Казахстан) победи Арина Сабаленка (Беларус)

...

Рибакина триумфира в Индиън Уелс

Шампионката на " Уимбълдън " Елена Рибакина (Казахстан) победи Арина Сабаленка (Беларус) със 7:6(11), 6:4 и завоюва купата на шампионата по тенис за дами в Индиън Уелс. Така тя взе реванш за загубата от същата съперничка на финала на откритото състезание по тенис на Австралия по-рано през годината.

Рибакина, която стигна за първи път до борба за купата на шампионат от ранга УТА 1000, загуби подаването си в петия гейм на първия сет, само че изравни съвсем мигновено за 4:4. Тя пропусна едно разиграване за сета при преднина от 6:5, само че взе своето в тайбрека. При закъснение 10:11 Рибакина отрази сетпойнт и завоюва идващите три разигравания за 13:11.

В първия сет Сабаленка направи цели 10 двойни неточности.

Рибакина, която по пътя към купата в профил и лидерката в ранглистата за дами Ига Швьонтек, завоюва пробив още при започване на втория сет и записа още един в осмия гейм за 5:3. Тя затвори дуела в десетия гейм с първия си мачпойнт, при който Сабаленка изпрати ретур в мрежата.

Двубоят сред Рибакина и Сабаленка продължи 2:06 часа.