Шампионката на България по тенис в зала Денислава Глушкова се

...

Двама наши ще играят финали в Анталия

Шампионката на България по тенис в зала Денислава Глушкова се класира за финала на шампионата на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди $.
 Григор Димитров и Пинк образуваха обаятелен тандем

Българинът влезе в ролята на треньор на американската певица

Поставената под номер 2 Глушкова победи квалификантката Мави Йостерайхер от Австрия с 6:3, 4:6, 6:4 за 3:07 часа игра.

19-годишната българка завоюва четири следващи гейма от 2:3 до 6:3 в първия сет. Във втората част тя изостана с 0:4, само че съумя да стигне до 4:4. След това австрийката взе два следващи гейма и изравни.

В третата решителна част Глушкова преодоля пасив от 2:4 и с четири следващи гейма затвори мача.

С триумфа българката проработи 6 точки за международната класация и 1470 $, а на следващия ден в спор за купата ще Наталия Сенич от Сърбия.

До момента Глушкова има една купа от шампионати за дами от шампионати на ITF. През предходната година тя победи на шампионата на кортовете на Тенис център Санта Марина с награден фонд 25 хиляди $.

Янаки Милев също се класира за финала на шампионат на клей в  Анталия с награден фонд 15 хиляди $.

Българинът победи седмия в схемата Резарт Цунгу (Черна гора) с 6:2, 6:4 за 85 минути.

Милев завоюва пет следващи гейма в първия сет от 1:2 до 6:2. Във втората част той поведе с 5:3 и на личен сервис затвори мача с 6:4. Това е четвърта поредна победа за него в шампионата без изгубен сет.

С триумфа 18-годишния българин си обезпечи 8 точки за международната класация и 1272 $, а в разногласието за трофея той ще се изправи на следващия ден против поставеният под номер 1 Шон Куенин (Франция).

Милев търси първа купа от сериите " Фючърс " в третия си край поединично във веригата. До момента той има два изгубени финала на други шампионати в Анталия.