Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха драматична домакинска победа над

...

Нефтохимик измъкна драматичен успех над Монтана! Вальо Братоев игра пак цял мач, Карягин - MVP

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха трагична домакинска победа над Монтана с в отсрочен мач от 4-ия кръг, който се игра пред празни трибуни в зала “Младост” в Бургас.

Шампионите от Нефтохимик не можеха да разчитат в този дуел на контузените Жани Желязков и Николай Николов, а Мирослав Градинаров също не можа да играе в този дуел.
Валентин Братоев стартира като титуляр за първи пък много време насам. Денис Карягин стартира дуела на паста диагонал на разпределителя.

Гостите от Монтана разчитаха на всичките си най-хубави волейболисти в този дуел.
Възпитаниците на Даниел Пеев поведоха при започване на дуела с 4:1 и 7:5. Успешни офанзиви на Илия Петков и Денис Карягин изравниха резултата при 7:7. Гостите от Монтана отново поведоха с 3 точки при 12:9. Денис Карягин приключи доста технично офанзива от зона 4 и понижи резултата до 12:13. Домакините от Бургас съумяха още веднъж да изравят при 16:16. Монтана още веднъж поведе с 18:16 след единична обсада на национала Стефан Чавдаров. Златан Йорданов хвана на обсада опит на Георги Братоев за стартиране – 19:16.Максим Сапожков заби над блокадата на първенците за 20:16. Тодор Костов нападна през центъра за 23:20. Гостите от Монтана завоюваха безапелационно първата част с 25:21, откакто Денис Карягин нападна в навън.
Шампионите поведоха при започване на втората част с 3:2, откакто Георги Братоев подвигна чудесно над глава към Денис Карягин и 18-годишният повсеместен волейболист заби мощно. Ас на Денис Карягин даде задатък на Нефтохимик от 5:2. Нефтохимик поведе със 7:4, откакто Илия Петков хвана на индивидуален блок офанзива на Радослав Попов. Домакините поведоха с 8:4 и Даниел Пеев взе спиране за Монтана. Георги Братоев нападна по блокадата за 11:5. Максим Сапожков нападна над блокадата, само че в навън и Нефтохимик дръпна с 12:5. Даниел Пеев взе второто си спиране за втората част. Нова офанзива без обсада на Георги Братоев и 13:6. Радослав Попов нападна в навън и домакините поведоха със 17:8. Атака на Илия Петков докара до 20:11. Монтана понижи до 15:22. Денис Карягин нападна по правата от зона 4 за геймбол при 24:15. Максим Сапожков би начален удар в навън и Нефтохимик завоюва втората част с 25:16.
Гостите от Монтана поведоха с 8:5 и принудиха Николай Желязков да вземе спиране за първенците. Постепенно Максим Сапожков и съотборниците му дръпнаха с 15:9. Радослав Попов имеде гостите до 17:11. Валентин Братоев понижи до 16:21. Атака и обсада на Тодор Костов изведоха Монтана напред до 23:16. Грешка на Валентин Братоев изведе Монтана до геймбол при 16:24. Радослав Попов нападна сполучливо по правата от зона 2 и гостите завоюваха третата част с 25:19.
Шампионите от Нефтохимик поведоха с 5:0 при започване на 4-ия гейм. Единична обсада на Николай Колев против офанзивата на съветския 217-сантиметров колос Максим Сапожков направи резултата 6:0. Любослав Симеонов размени Максим Сапожков. Бургазлии дръпнаха с 9:3. Ас на Николай Колев направи резултата 10:3. Последва червен картон за Георги Братоев, който спореше интензивно с основния арбитър Александър Виналиев и точка за Монтана 4:10. Волейболистите на Даниел Пеев понижиха до 13:15 след сполучлива офанзива на Радослав Попов. Домакините обаче бързо още веднъж подвигнаха разликата до 5 точки при 21:16. Успешни офанзиви на Максим Сапожков и на Златан Йорданов понижиха резултата до 18:21. Успешна офанзива на Валентин Братоев и и обсада на Николай Колев дадоха задатък на Нефтохимик от 23:18. Шампионите завоюваха 4-ия гейм с 25:19 и вкараха мача в тайбрек.
Петата част започва доста равностойно. Равенството се резервира до 7:7. Максим Сапожков нападна в навън за 8:7 за Нефтохимик. Последва ас на Златко Кьосев 9:7, откакто преди този момент двата отбора си размениха игралните полета. Даниел Пеев взе спиране за Монтана. Илия Петков нападна през центъра за 10:8. Троен блок спря офанзива на Денис Карягин – 10:9. Георги Братоев избави сложна топка, която Валентин Братоев трансформира в точка за 11:9. Радослав Попов понижи до 10:11 с офанзива по правата от зона 4. Денис Карягин нападна над блокадата, само че в навън – 11:11. Денис Карягин съвсем пусна една топка от зона 4 за 12:11. Златко Кьосев нападна по блокадата за 13:11. Денис Карягин нападна по диагонала от зона 2 и мачбол за Нефтохимик при 14:11. Златко Кьосев донесе и победната точка за Нефтохимик след офанзива от зона 4 по диагонала за 15:12 в тайбрека и 3:2 гейма в мача.
Наставникът на спечелилите от Нефтохимик Николай Желязков дефинира Денис Карягин за MVP на дуела.

НЕФТОХИМИК: Георги Братоев, Денис Карягин, Валентин Братоев, Златко Кьосев, Николай Колев, Илия Петков – Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
МОНТАНА: Максим Крескин, Максим Сапожков, Радослав Попов, Златан Йорданов, Тодор Костов, Стефан Чавдаров – Мартин Божилов-либеро
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.

Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg