Шампионите от миналата година в Националната хокейна лига на САЩ

...

ОБЗОР: Втора поредна загуба за шампиона Колорадо, Александър Георгиев с 36 спасявания

Шампионите от предходната година в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ) Колорадо Аваланч претърпяха втора загуба в границите на два дни. След като през вчерашния ден отстъпиха с 0:1 на Ню Джърси Девилс, през днешния ден те бяха победени с 4:5 от Ню Йорк Айлендърс.Скот Мейфилд и Антъни Бувилие вкараха за Айлендърс в границите на 17 секунди в средата на третия интервал, с цел да заличат преднина от три гола на Колорадо. Брок Нелсън, Зак Паризи и Ноа Добсън бяха оставалите трима голмайстори. Днес на вратата на гостите от щата Колорадо беше българският вратар Александър Георгиев, който през вчерашния ден не игра. Роденият в Русе Георгиев отрази 36 удара от общо 40 в 135-ия му мач в НХЛ.След 0:0 в първата третина, Колорадо поведе с 3:0 в първите осем минути, само че още преди края на частта Ноа Добсън върна едно попадение. И към този момент третата част беше тотално под контрола на домакините, а за триумфа доста оказа помощ и вратаря Семьон Варламов, който другояче избави 33 изстрела.Флорида Пантърс се наложи с 5:3 на личен терен над Отава, като Брандън Монтйр вкара решителния гол 3:32 минути преди сирената. Картър Ферхеге се отличи с два гола и асистенция за Пантърс, Александър Барков и Матю Ткачък прибавиха гол+пас, като на Ткачък гола оформи крайния резултат с 15 оставащи секунди на празна врата.Кевин Фиала с гол и асистенция, а също по този начин попадения на Адриан Кемпе и Виктор Арвидсон при числено предимство осигуриха триумфа на Лос Анджелис Кингс с 4:2 над Торонто.Габриел Вилярди също вкара в цялостния със събития втори интервал на мача, а Анже Копитар добави две асистенции. Лос Анджелис има пет победи от първите си 10 мача за сезона, само че се намира в долната половина на Западната конференция. Торонто пък е 7-и в Атлантическата дивизия.Ню Йорк Рейнджърс победи с 6:3 като посетител водача в Централната дивизия, макар че резултатът е прекомерно огромен за развиването на събитията. Но Зак Джоунс и Жюлиен Готие с головете си в границите на 19 секунди през третата част измъкнаха успеха за гостите. За триумфа им въздействие оказа и травмата на вратаря на домакините Джейк Йотингер, който трябваше да напусне в третата част.Трикратните първенци от Тампа Бей прекършиха с 4:3 Сан Хосе Шаркс на открито и с 10 точки се подреждат 5-и в Атлантическата дивизия. Никита Кучеров реши мача, откакто се разписа победно 57 секунди преди сирената.Детройт Ред Уингс тази година стартира доста добре този сезон, като това продължи и с победа с 2:1 над Минесота. Лукас Реймънд обезпечи триумфа с първите си два гола през сезона, а Виле Хусо избави 30 изстрела на вратата.След като вкара 23 пъти предходната година като новобранец в Лигата, Реймънд счупи нулата против головете си в този момент чак в осмия си мач. И оформи резултата през днешния ден 4.3 секунди преди края на втората третина при числено предимство. Първото му попадение падна 3.09 секунди преди сирената на първия интервал.Кристиан Дворжак записа първия си хеттрик в НХЛ, разписвайки се за своя Монреал при триумфа със 7:4 над Сейнт Луис Блус. Това е и най-резултатната победа на тима от Канада от две години и половина насам.Монреал е един от 8-те тима с по 10 точки в Източната конференция. След като се разписа два пъти в границите на 4:50 минути на втората част на мача, той оформи хеттрика си 1:35 минути преди последния съдийски сигнал на празна врата.Коул Кофийлд добави два гола за триумфа на Монреал, Ник Сузуки и младата сензация Юрай Слафковски също бяха точни за спечелилите.