Шампионът победи с 1:0 в гостуването си от 26-ия кръг

...

Лил удари Лион като гост, ВАР също помогна

Шампионът победи с 1:0 в гостуването си от 26-ия кръг на френската Лига 1. означи победния гол за гостите, които имаха и значителен шанс да си тръгнат с трите точки.

Лион бе по-активният от двата тима, сътвори повече положения и насочи повече удари в мача, само че по този начин и не откри пътя към гола.

В същото време Лил съумя да открие резултата в 35-ата минута, когато след хубаво центриране отдясно бранител не съумя да почисти с глава и топката стигна до Гудмундсон, който я засече във вратата от близко за 0:1.

Късметът обърна тил на Лион и в 86-ата минута, когато домакините означиха гол, който обаче не бе зачетен. Тогава вратарят Лео Жардим излезе неразчетено и разреши на Лукас Пакета да му отнеме топката и да вкара в опразнената врата. Ситуацията обаче бе прегледана с ВАР и съдиите решиха, че нападателят е направил нарушаване.

Така успеха отиде на сметката на Лил, който се изкачи до 8-ото място с 39 точки. Лион пък към този момент е 10-и с 38 точки.