Шампионът от миналия сезон Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите

...

Рафаел Надал отстрани Гуидо Пея в Монреал

Шампионът от предишния сезон Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис от сериите " Мастърс " в Монреал, Канада. Испанецът, който е подложен под номер 1 испанец победи с 6:3, 6:4 Гуидо Пея. Бившият водач в международната класация проби аржентинеца във втория гейм от първия сет и елементарно поведе в резултата. Във втората част Пея направи пробив за 3:3, само че по-късно още веднъж загуби подаването си против Надал, който приключи дуела при четвъртия си мачбол.

Следващият противник на Рафаел Надал е номер 7 в главната скица Фабио Фонини. Италианецът победи с 6:2, 7:5 французина Адриан Манарино. Испанският тенисист играе в първия си шампионат след загубата във финала на " Уимбълдън " против Роджър Федерер.

Поставеният под номер 2 в схемата Доминик Тийм победи хърватина Марин Чилич със 7:6 (7), 6:4 и също се класира за четвъртфиналите на " Роджърс къп ". Австрийският тенисист избави всичките девет благоприятни условия за пробив на поставения под номер 14 Чилич и завоюва след 116 минути.

Доминик Тийм, който завоюва купата в Кицбюел през предходната седмица, ще играе против осмия в схемата Данил Медведев. Руснакът в профил след триумф с 6:3, 6:3 чилиеца Кристиан Гарин. Номер 6 в схемата

Карен Хачанов от Русия отстрани 19-годишния представител на домакините Феликс Оже-Алиасим след мач в три сета - 6:7 (7), 7:5, 6:3. Третият подложен Александър Зверев от Германия ще се изправи против Хачанов на четвъртфиналите след сложна победа 7:5, 5:7, 7:6 (5) над грузинеца Николоз Басиашвили. Испанецът Роберто Баутиста също продължава напред след триумф над Ришар Гаске от Франция със 7:5, 7:5, до момента в който Гаел Монфис (Франция) се наложи над поляка Хуберт Хуркач с 6:4, 6:0.  Снимки: ©Getty Images