Шампионът на Италия Интер показа истинска класа и отнесе гостуващия

...

Интер писа шестица на безпомощен Болоня

Шампионът на Италия Интер сподели същинска класа и отнесе гостуващия Болоня на „ Джузепе Меаца “ с 6:1 в дуел от четвъртия кръг на Серия А. За „ нерадзурите “ точни бяха Лаутаро Мартинес в шестата, Милан Шкриниар в 30-ата, Николо Барела в 34-ата, Матиас Весино в 54-ата минута и Един Джеко на два пъти (63’и 68’). Почетното попадение за гостите означи Артур Теате в 86-ата минута.

Домакините поведоха още в шестата минута, когато Лаутаро Мартинес засече центриране на Дензъл Дъмфрис.

В 13-ата гостите желаеха дузпа за игра с ръка на Алесандро Бастони, само че съдията не уточни бялата точка.

Шест минути по-късно Роберто Сориано стреля от добра позиция, само че Самир Ханданович мазета, а по-късно Сансоне се провали при добавката.

В 29-ата минята Хоаким Корея беше сменен от Един Джеко поради травма. Само минута по-късно Милан Шкриниар се разписа с глава точно след центриране от свободен удар на Федерик Димарко.

В 34-ата минута „ нерадзурите “ проведоха рискова контраофанзива, която приключи с гол на Николо Барела след неприятно изчистване на Лоренцо Де Силвестри при острия пас на Дъмфрис.