Шампионът на Германия Райн-Некар (Льовен) постигна важна победа в седмия

...

Шампионът хвърли още сол в раната на Кил! Всички резултати от Бундеслигата по хандбал

Шампионът на Германия Райн-Некар (Льовен) реализира значима победа в седмия кръг на хандбалната Бундеслига. " Жълто-зелените " завоюваха дербито против Кил с 30:28 гола пред 11 хиляди фенове в своята " SAP Арена ". Това е пети триумф за носителите на купата от началото на сезона, до момента в който техният противник записва най-слабия си старт в шампионата от 25 години насам.

Рекордьорът по първи места в историята на немското състезание (20) позволи четвърто проваляне в седем срещи и с актив от 6 точки заема едвам 10-та позиция от 18 отбора в класирането. Така още на старта на акцията Кил към този момент наподобява вън от борбата за купата.

Срещу Райн-Некар " бяло-черните " имаха опция да се реваншират за разочароващите резултати, само че не откриха метод да надиграят един от най-сериозните си противници през последните години.

След първото полувреме домакините водеха с 13:11, а през втората част усилиха задатъка си до цели 7 попадения при 28:21.

Кил има единствено две победи в последните си осем мача от всички шампионати, до момента в който Райн-Некар не е губил в 7 поредни дуела (5 победи).

С 9 гола за триумфа на първенците в дербито се отличи звездата на отбора Анди Шмид. Хендрик Пекелер добави 8, а Никлас Екберг означи тъкмо толкоз за гостите.

Фюксе (Берлин) остава единственият тим в Бундеслигата без позволено проваляне. Столичани завоюваха с 31:29 при тежкото посещение на Гумерсбах, постигайки пета победа в пет срещи. Фюксе има 2 мача по-малко от водача Хановер, който се върна към триумфите след 25:19 вкъщи над Ерланген.

Unglaublich! Wahnsinns-Konferenz mit @Schmiso am Sonntag in der @DKBHBL. #skyhandball pic.twitter.com/UKs4F799EG
— Sky Sport (@SkySportDE) October 1, 2017 Лайпциг затвърди мощното си показване и успеха над Хановер преди седмица с нов триумф - 23:22 в сложен дуел като посетител на Вецлар. Любеке продължава да е с нулев точков актив, откакто падна за седми следващ път - 20:31 вкъщи против Магдебург.