Шампионът на България по бейзбол Бизони (Благоевград) е на една

...
Шампионът на България по бейзбол Бизони (Благоевград) е на една
Коментари Харесай

Благоевград е на крачка от 22-рата

Шампионът на България по бейзбол Бизони (Благоевград) е на една крачка разстояние от 22-рата купа в рекордната си сбирка. Възпитаниците на играещия управител Ясен Неделчев победиха през вчерашния ден Атлетик (София) с 12:9 като посетители в Студентски град и поведоха с 2-1 в серията до 3 победи от финала на ББЛ 2017.

Гостите от Югозапада изоставаха с 2:6 след 5 ининга, само че в 6-ия изригнаха със 7 точки против двама питчери на столичани. Стартерът на " спортистите " Любомир Петров позволи равнене след двоен шлагер с 3 RBI на Петър Петров и последвала неточност в инфилда, а сменилият го при 1 навън Мартин Велинов бе посрещнат с троен хоумрън от Иван Ангелов.



В 8-ия ининг " бизоните " означиха още три пъти с помощта на уайлд пич, RBI-дабъл на Мартин Шопски и RBI-сингъл на Христо Дундалов. Теодор Димитров стартира като питчер за Благоевград, а Александър Благоев го смени в 6-ия и остана до 9-ия. При 1 навън в последната отбрана на хълма се качи и Иван Ангелов, с цел да спре финалния взлом на домакините, довел до 3 точки след четири следващи единични шлагера и паст бол.

Ангел Лозанов приключи с 3 RBI, Румен Лачев вкара 2 точки, а Александър Горрин батира 2 от 3 с 2 бази за боли и 4 маркирани точки за Атлетик. За Бизони с по 3 RBI способстваха Петров и Ангелов, а Шопски удари 3 от 5 с RBI и точка.



Четвъртият мач от финалния плейоф е в събота (7 октомври), още веднъж на ст. " Бейзбол " в София. При възможна победа на столичани първенецът на България за 2017 година ще бъде избран в неделя (8 октомври) на ст. " Портър Фийлд " в Благоевград.

ФИНАЛ В ББЛ 2017

Мач №3, 1 октомври

Атлетик (Сф) - Бизони 9:12 (1-2 в серията до 3 победи)

ст. " Бейзбол "
1 2
3
4
5
6
7
8
9
R
H
E
БИЗОНИ
0
0
1
1
0
7
0
3
0
12
10
5
АТЛЕТИК
0
1
0
3
2
0
0
0
3
9
9
5

Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР