Шампионът на България Лудогорец беше безкрайно убедителен в последния мач

...

Лудогорец изтръска здраво болярите и дръпна на върха

Шампионът на България Лудогорец беше безпределно безапелационен в последния мач от 13-ия кръг на Първа лига и си обезпечи задатък от 5 точки на върха. Това се случи куп голове в мрежата на гостуващия Етър Велико Търново, който трябваше да преглътне загуба с 0:4. Първи хеттрик за сезона осъществя нападателят на разградчани Клаудиу Кешеру, а Върджил Мисиджан ознаменува реабилитирането си в тима с рядко красиво попадение.

По този метод "орлите " към този момент имат 33 точки по отношение на 28 за втория ЦСКА, който направи 2:2 против Левски през уикенда. В същото време "болярите " на Станислав Генчев инкасираха втора поредна загуба и трета в последните си 5 турнирни мача. Те имат 12 точки, по силата на които заемат 12-ото място.

Началото на мача не беше лишено от динамичност, която произтече най-вече от напористите дейности на домакините в първите минути. Етър имаше потребност от известно време, с цел да откри темп в разиграването си и по-късно сподели няколко хубави офанзиви.

Първата чиста обстановка се откри пред „ орлите” в 15-ата минута. Лудогорец притисна „ болярите” съществено отдясно, като първо Сисиньо, а след това и Лукоки пробваха високи центрирания. При второто Марселиньо направи доста прецизен набег и се извиси, като съвсем никой не му пречеше. Въпреки това бразилецът не реализира компактен контакт, а това докара до рутинно избавяне от Христо Иванов.

Десетина минути по-късно първенците въпреки всичко откриха. Джоди Лукоки изпроси фаул по десния фланг на офанзивата съвсем до тъчлинията и самичък завъртя фалцово топката към наказателното поле. Там Яни Пехливанов доста рано се хвърли да скача за нея, кълбото мина над него и кацна върху главата на Клаудиу Кешеру. От упор румънският голаджия не се поколеба и с акуратен изстрел откри долния ляв ъгъл – 1:0.

В идващите мигове Етър опита да отговори на предизвикването, само че единственото по-интересно, до което стигна, бе един мощно неакуратен шут на Йордан Апостолов от дъгата.

За сметка на това вратарят на „ болярите” Христо Иванов предотврати повече от сигурен гол във вратата си 10 минути преди почивката. Пехливанов се засуети с топката в личното си наказателно поле и не усети по кое време Марселиньо се приближи изотзад му. Бразилецът мигновено открадна кълбото и го подаде към Кешеру, който чакаше на границата на дребния пеналт. Христо Иванов реагира навременно и се хвърли самоуверено в краката на румънеца, парирайки шута му.

През второто полувреме доста бързо и последните подозрения към крайния излаз на мача паднаха. В 58-ата минута Вандерсон беше на косъм от вълшебен гол, като направи спиращ дъха рейд сред трима бранители на Етър. В последния момент Веселин Минев се хвърли на обезверен шпагат и по този начин парира изстрела на бразилеца.

Последвалият корнер обаче донесе вторият гол в мрежата на Христо Иванов. Този път вратарят имаше съществена виновност, защото излезе неразчетено при близката греда, а топката го трансферира. Пред зейналата врата голаджия като Кешеру нямаше потребност от повече предложения – 2:0.

В 64-ата минута румънецът проигра съвършен късмет за хеттрик, пристигнал след нова неточност на Иванов. Този път стражът на „ болярите” сбърка пас в личната си половина, подарявайки топката на Анисе. Мадагаскарецът потегли на пробив в наказателното поле и чукна към Кешеру момент преди да бъде повален. Румънецът този път прибърза и изпрати шута си високо над гредата.

Съвсем на другия полюс се прояви резервата Върджил Мисиждан две минути по-късно, като вкара доста красиво с първия си допир до топката. Абел Анисе даде страховит дълъг пас за холандеца, който овладя с тил пред дъгата и се обърна, с цел да нанесе безпределно акуратен шут право в долния ляв ъгъл – 3:0.

Оттук нататък срещата несъмнено се доиграваше, въпреки че Лудогорец нито за момент не спря да нападна. В 76-ата Вандерсон провокира следващото избавяне от Иванов с изострен шут от границата на пеналта.

Етър стигна до неповторимо чиста обстановка в 82-ата минута, когато резервата Ерик Почански даде съвършен извеждащ пас за Самб Бадара. Сенегалецът с лекост напредна около Пластун, излизайки очи в очи с Броун. Аржентинецът ресурси наличие на духа и с крайник отрази несъмнено попадение. Секунди по-късно той още веднъж показва класа, спасявайки с една ръка рикоширал тежко изстрел на Никола Колев.

Шест минути преди края Кешеру най-накрая приключи хеттрика си. Дяков даде висок пас за Мисиджан, който овладя при точката на дузпата, след което се обърна и стреля от въздуха. Христо Иванов отрази този шут, само че нямаше по какъв начин да се намеси при добавката с глава на румънеца – 4:0.

В последната минута от постоянното време Каманяро можеше да усили още повече задатъка на първенците, само че от 2-3 метра с глава откри метод да стреля настрана от задачата.

Вече в продължените имаше и мъничко нерви, които пристигнаха в резултат на конлфикт сред Румен Руменов и Сисиньо. Съдията реши да покаже единствено жълти картони на двамата.

В идващия кръг Лудогорец приема Левски вкъщи, до момента в който Етър ще гостува против Локомотив Пловдив.

ЛУДОГОРЕЦ – ЕТЪР 4:0

1:0 Клаудиу Кешеру 24'

2:0 Клаудиу Кешеру 59'

3:0 Върджил Мисиджан 66'

4:0 Клаудиу Кешеру 84'

Лудогорец (4-2-3-1): Хорхе Броун – Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел – Светослав Дяков /к/, Абел Анисе – Джоди Лукоки (65' - Върджил Мисиджан), Марселиньо (70' - Густаво Кампаняро), Вандерсон (77' - Лукас Саша) – Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Димитър Димитров-Херо

Етър (3-5-2): Христо Иванов – Венцислав Василев (52' - Никола Колев), Яни Пехливанов, Веселин Минев (62' - Ерик Почански) – Иван Скерлев, Румен Руменов, Йордан Апостолов (75' - Иван Вълчанов), Георги Сърмов, Димо Атанасов – Самб Бадара, Иван Стоянов /к/