Шампионът Монтана 2003 спечели суперкупата на България по баскетбол за

...

Монтана 2003 спечели Суперкупата срещу Берое насред Стара Загора

Шампионът Монтана 2003 завоюва суперкупата на България по баскетбол за дами, откакто победи със 73:71 Берое (Стара Загора) в зала " Триадица ". Старозагорките започнаха чудесно мача, откакто завоюваха първите седем точки след тройка на Карина Константинова и кошове на Габриела Николова и Радослава Бъчварова. Монтана обаче изравни до 18:18 в края на първата четвъртина, а на полувремето Берое водеше с една точка при 41:40 след нова пропиляна солидна преднина. Двата тима си размениха по няколко пъти преднината в третата четвъртина, а малко преди нейния край Берое дръпна с пет точки, които бяха съкратени до три след точни изстрели на Димана Георгиева от бялата линия. Христина Иванова изравни резултата при 65:65 в последната част, а нейни поредни кошове донесоха четири точки преднина за Монтана. Теодора Динева понижи на 71:73 цели 3:22 минути преди края, само че до сирената нямаше повече кошове и Монтана завоюва суперкупата на България. Иванова и Георгиева приключиха с по 20 точки за Монтана, а Динева означи 19 за Берое.