Шампионът Лудогорец срещна трудности, но все пак победи с 3:1

...

След спорни отсъждания на VAR: Лудогорец взеха победата от Септември с 3:1

Efbet Article Horizontal 1180X300
Шампионът Лудогорец срещна компликации, само че въпреки всичко победи с 3:1 Септември (София) след поврат в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. " Орлите " обаче стигнаха до трите точки в Разград след противоречиви отсъждания на рефера Георги Иванов при намеси на системата за видеоповторения (VAR). На " Хювефарма Арена " гостите изненадващо взеха задатък в 16-ата минута, когато Асен Чандъров беше прецизен от дузпа, отсъдена за фал на Дани Групер против Мартин Петков.

В 39-ата минута Матиас Тисера изравни, само че при попадението останаха подозрения, че е направил нарушаване против Илия Миланов, побутвайки го в тил. Видеоарбитрите обаче решиха, че голът е постоянен. В началото на втората част Лудогорец реализира поврат посредством Оливие Вердон, който се разписа от дузпа, а в 53-ата минута Мануел Шоу постави точка на разногласието с трето попадение за разградчани. Успехът е четвърти следващ за Лудогорец и оставя " орлите " втори на 2 точки зад водача ЦСКА-София, само че и с мач по-малко. Септември пък е 11-и с 13 пункта.