Шампионът Лудогорец срази едва спасилия се от изпадане Берое с

...

Лудогорец прегази Берое с 5:0

Шампионът Лудогорец съкруши едвам избавилия се от изпадане Берое с 5:0 в мач от VII кръг на efbet Лига. „ Орлите “ за четвърти път през сезона вкараха 5 гола на противниците си след Ботев Вр, Астана и Етър.
Голедата на „ Хювефарма Арена “ стартира Франко Русо (19). Бърнард Текпетей (31) удвои. През втората част точни бяха Якуб Пьотровски (66) и запасите Кайо Видал (74) и Спас Делев (84). Лудогорец стартира мача единствено с един българин (Иван Йорданов), а гостите този път с двама (Васил Василев и Дамян Йорданов).
Преди мача тимовете и публиката уважиха с минута безмълвие паметта на четиримата починали почитатели на Левски след първия мач с Айнтрахт Франкфурт (1:1). Испанският защитник Франко Русо откри с глава след пас на Йорданов. Капитанът на " орлите " в тази среща - Бернард Текпетей (31) удвои след преса и пас на Сон. На почивката треньорът на заралии Густаво Араголаса направи двойна промяна и пусна Бруно Шмуц и Божидар Пенчев на местата на Дамянов и Василев. Ивайло Петев пък смени Франко Русо, с цел да поиграе Георги Терзиев.
В 56-ата мин. заралии претендираха за дузпа, откакто топката удари в ръката падналия Педро Нареси, само че реферът Драгомир Драганов не реагира.
Клод Гонсалвеш открадна топката и с пета изведе Якуб Пьотровски (56), който простреля Родриго Ачинели. Кайо Видал се освободи от противник и с топовен шут простреля Ачинели. Спас Делев от директен свободен удар също продупчи вратата на заралии с първия си гол през сезона.
Ивайло Петев остана удовлетворен от гръмкия триумф с 5:0 и означи, че на реванша в Амстердам против Аякс желае да види тима си както през втората част против Берое.
Според него плейофът за Лига Европа е най-заслужен за Лудогорец по отношение на показаното в мачовете и отборът „ може би няма равнище за Шампионската лига “. " Играхме с готовност. Имаше много положителни обстановки. Победата бе от рубрика „ Задължителни “ Не мисля, че играем неприятно пред нашите почитатели, само че имаме проблеми, когато гостуваме ".
Аржентинският му сътрудник в Берое Густаво Араголаса, отдаде тежката загуба с 0:5 както на огромната класа на Лудогорец, по този начин и на многото неточности в неговия тим.
 „ Нашите проекти бяха да не позволяваме неточности, само че ги направихме. Играхме против тим, който се показва на европейската сцена, а нашият състав е съединен преди два месеца. Направихме всичко, което можахме, само че е мъчно против играчи, които са доста добре готови за Европа. А при нас има момчета на 17 години, които занапред стартират в българския футбол.
 Берое е един нов тим, а Лудогорец играят против Аякс – един от най-хубавите тимове в Европа ", означи аржентинецът.

Източник: duma.bg