Шампионът "Лудогорец" си върна първото място в класирането на Efbet

...

Слаб „Лудогорец“ едва победи „Ботев“/Враца/ с автогол и гол от засада

Шампионът "Лудогорец " си върна първото място в класирането на Efbet лига, откакто победи с 2:1 "Ботев " (Враца) в мач от 14-ия кръг на шампионата.
Автогол на Венцислав Керчев и попадение на Жозуе Са донесоха триумфа на "орлите ". Голът на португалеца обаче бе от засада, която не бе маркирана от съдиите. За гостите пък се разписа Педро Лагоа.
Като цяло "Лудогорец " бе по-активният отбор на терена и заслужаваше триумфа, въпреки че победното попадение не бе постоянно. Все отново играта на разградчани още веднъж не бе изключително безапелационна, само че отборът се посъвзе след слабото показване в Лондон против "Тотнъм ". Гостите от своя страна не бяха обречени на "Хювефарма Арена " и имаха шансове да си тръгнат с нещо от визитата си.
Домакините можеха да открият резултата още във втората минута. Тогава Елвис Ману комбинира с Каули в наказателното поле и бразилецът се озова на стрелкова позиция, само че вратарят Красимир Костов съкрати ъгъла и мазета.
В 16-ата минута обаче резултатът към този момент беше 1:0 в интерес на домакините. Опит за центриране отдясно на Жордан Икоко рикошира в крайници на Венцислав Керчев и влетя във вратата на гостите.
Четири минути по-късно обаче гостите изравниха. Грешка в наказателното поле на Стефан Баджи разреши на Петър Атанасов да му отнеме, а по-късно да откри Педро Лагоа, който с обмислен удар прати топката във вратата - 1:1.
В 31-ата минута "Лудогорец " още веднъж излезе напред. При едно центриране от фаул топката стигна до Жозуе Са, който с глава я прати в мрежата. При подаването бранителят бе в състояние на засада, само че страничният арбитър не регистрира нищо.
Малко по-късно Елвис Ману нацели гредата след удар с глава. Центриране отдясно откри крилото непокрит, само че не бе задоволително прецизен, с цел да означи трети гол.
В началото на втората част гостите започнаха надалеч по-активно. В 54-та минута след груба неточност на Георги Терзиев Юлиан Ненов беше изведен на точката на дузпата, само че ударът му беще избит в ъглов удар. Веднага по-късно Ненов още веднъж излезе на стрелкова позиция, само че този път шутът от дребен ъгъл срещна страничната греда.

"Лудогорец " - "Ботев " /Ваца/ 2:1
1:0 Керюев (16-а)
1:1 Лагоа (20)