Шампионът и носител на Купата на България "Монтана" триумфира и

...

Баскетболистките на Монтана спечелиха и Суперкупата на България

Шампионът и притежател на Купата на България "Монтана " победи и със Суперкупата откакто победи със 73:71 своя подгласник и в двата шампионата "Берое " (Стара Загора). По този метод възпитаничките на треньора Стефан Михайлов-Стьопата дублираха триумфа си от предходната година, когато завоюваха същия трофей, само че без пердах, поради отказването на Хасково тогава.
Двубоят в столичната зала „ Триадица” мина извънредно оспорвано, като двата тима непрестанно разменяха водачеството си. "Берое " влезе в мача със серия от 7-0, само че монтанчанки дадоха отговор с повече експанзия под двата коша и на свои ред поведоха, с цел да затворят първата четвърт със 18:18. Втората бе копие на първата като на полувремето заралийки имаха минимална преднина от една точка 40:41.
След почивката картината се резервира, а шампионките нанесоха своя удар в края на последната част най-много посредством националката Христина Иванова, която вкара поредно 6 точки и монтанчанки ликуваха 73:71. Капитанката на победителките Димана Макариева се отличи с дабъл-дабъл 20 точки и 11 битки. С 20 точки мача приключи и Христина Иванова. За "Берое " най-резултатна с 19 точки бе Теодора Динева, Виолина Кочева приключи с 16 т.

"Монтана " – "Берое " 73:71 (18:18, 22:23, 14:16, 19:14)

"Монтана ":Виктория Стойчева 8, Цветомира Шаренкапова 13, Димана Макариева 20, Мария Желязкова 2, Христина Иванова 20 (Радостина Димитрова 7, Надежда Симеонова 3). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое ": Карина Костадинова 3, Виолина Кочева 16, Александра Петрова 6, Радослава Бъчварова 8, Габриела Николова 4 (Теодора Динева 19, Петя Бояджиева 11, Христина Тютюнджиева 4, Гергана Иванова, Евгения Нацкина). Треньор: Татяна Гатева.
Съдии: Мирослав Томов, Милен Цветков, Татяна Вълчева.
Зала: „ Триадица”-200 фенове.
Източник: bulnews.bg