Шампионът Голдън Стейт навакса пасив от 21 точки от край

...

Къри вкара 2000 тройки рекордно бързо

Шампионът Голдън Стейт навакса пасив от 21 точки от завършек на първото полувреме и стигна до триумфа със 125:115 против домакина Ню Орлиънс. Звездата на гостите Стеф Къри способства с 31 точки и 11 асистенции, само че напусна полето с контузия на десния гален, откакто стъпи на крайници на Итуан Муур малко повече от минута преди края. Той се прибра в съблекалнята с патерици, само че проучванията на скенер демонстрираха, че травмата не е сериозна.

Къри стана играчът, който най-бързо доближава границата от 2000 тройки в лигата след 597 мача. Втори в подреждането към този момент е Рей Алън, който се нуждаеше от 227 срещи повече. Клей Томпсън способства с 22 точки, а Голдън Стейт завоюва за 20-и път в последните си 21 мача против Ню Орлиънс, макар че губеше с 49:69 на почивката.

Джрю Холидей беше водач за домакините с 34 точки.