Сакраменто загуби от Милуоки със 142:143 след продължение в среща

...

Везенков получи 6 минути игра, отбеляза 4 точки, а Сакраменто загуби от Милуоки в НБА

Сакраменто загуби от Милуоки със 142:143 след продължение в среща от постоянния сезон в НБА. Александър Везенков прекара на паркета малко повече от 6 минути в третата четвърт, като означи 4 точки и записа една битка. Българинът имаше и две несполучливи стрелби от далечна отдалеченост.

Милуоки беше без контузения Крис Мидълтън, само че все пак реализира 15-а поредна победа против " кралете ", които би трябвало да съжаляват за пропуските си от наказателната линия в спомагателните 5 минути.

Лилард приключи с 29 точки и 8 асистенции, а Янис Адетокунбо се регистрира с трипъл-дабъл (27 точки,10 битки и 10 асистенции). Малик Бийзли (23 точки) и Боби Портис (22 точки и 10 борби) също имаха сериозен принос за триумфа на Милуоки.

За Сакраменто 32 точки означи Ди`Аарън Фокс, Малик Монк добави 28, а Кевин Хъртър също беше на висота с 26. Сабонис остана с 21 точки, към които добави 13 битки и впечатляващите 15 асистенции.

Следващият мач на Везенков и компания е като посетител на Финикс Сънс на 17 януари.