Шампионът Балкан (Ботевград) надигра Академик (Пловдив) с 89:59 (23:6, 26:16,

...

БК Балкан записа нов пореден успех

Шампионът Балкан (Ботевград) надигра Академик (Пловдив) с 89:59 (23:6, 26:16, 25:18, 15:19) като хазаин в среща от десетия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе седма поредна за отбора на Балкан, който се изкачи на второ място във краткотрайното класиране с актив 7-2, колкото има и Спартак Плевен. Пловдивчани позволиха осмо проваляне от девет изиграни дуела.

Домакините преобладаваха през целия мач, като в един миг преднината им доближи 37 точки. Ботевградчани още веднъж бяха водени от треньора Преслав Пешев в очакване на нов старши треньор след раздялата на клуба с Тони Дечев.

Още до почивката Балкан поведе с 49:22, а преди последните 10 минути резултатът бе 74:40.

За първенците не игра Илиян Пищиков, който е с навехнат гален, а за Академик дуела пропуснаха Тони Гуджино и Николай Николов. Дебют за състава от Пловдив направи второто ново задгранично попълнение Джейлън Минет.

Николай Грозев бе най-резултатен за Балкан с 16 точки и 6 битки, а с 15 точки, 13 битки и 8 асистенции се отличи Мануел Суарес.

За Академик по 12 точки означиха Александър Милов и Махмут Давидов, като вторият овладя и 9 битки.

В идващия кръг Балкан ще бъде хазаин на Спартак Плевен на 17 декември, до момента в който същия ден Академик Пловдив ще гостува на ЦСКА в София.