Шампионът Бъки (Габрово) се наложи у дома над Шумен 98

...

Бъки поведе в Суперфинала при жените

Шампионът Бъки (Габрово) се наложи вкъщи над Шумен 98 с 31:26 (14:12) в първия мач от Суперфинала на " А " Републиканска хандбална група при дамите.

Възпитаничките на треньорката Веселина Златева, които са и носителки на Купата на България през този сезон, имаха самодейността през цялата среща и справедливо поведоха във финалната серия, в която се играе до 2 триумфа от 3 мача, с 1-0 победи. Габровки могат да защитят купата си още на 16 май (четвъртък), когато гостуват за втория мач в Шумен.

Домакините от Бъки започнаха мощно и поведоха с 4:1 до 10-ата минута, като дълго време поддържаха преднина от 3-4 гола. Две минути и половина преди почивката Шумен понижи изоставането си до 11:12, само че за повече нямаше сили. Почивката пристигна при резултат 14:12 за габровки. Ключовият миг в срещата беше при започване на второто полувреме, когато за към две игрови минути Бъки вкара четири безответни гола и дръпна с 21:15. Впоследствие домакините усилиха преднината си до 29:21, а в последните пет минути срещата се доиграваше, с цел да приключи при 31:26.

Силен мач за габровки направи вратарката Ивон Дюлгерова, а с 10 гола се отличи капитанката Лидия Ковачева. За отбора на Шумен 98 с 12 попадения приключи Глория Павлова.

Снимки: sport-gabrovo.com