Шахтьор Донецк записа ценен успех с 2:1 като гост на

...

"Шахтьор" излъга "Волфсбург", двата тима изпуснаха по една дузпа

" Шахтьор " Донецк записа скъп триумф с 2:1 като посетител на " Волфсбург " в първи мач сред двата отбора от осминафиналите на Лига Европа. Резултата откри някогашният ас на ЦСКА Жуниор Мораес в 17', Джон Брукс изравни в 48', а Маркос Антонио вкара победния гол за украинците малко повече от четвърт час преди края.

Двубоят ще се запомни с изпуснатите дузпи - по една от двата тима - в 22' Коваленко не осъществя за " Шахтьор ", а Вегхорст направи същото за домакините в добавеното време на първата част.

За " Волфсбург " мачът бе трети против украински отбор през този сезон. " Вълците " попаднаха в една група с тима на " Олександрия ", който победиха с 3:1 вкъщи и 1:0 като посетител. " Шахтьор " Донецк застава на пътя на германците и третото им присъединяване в четвъртфиналната фаза на Лига Европа.