Сеул ще се изправи пред ужасна катастрофа“, ако изпрати повече

...
Сеул ще се изправи пред ужасна катастрофа“, ако изпрати повече
Коментари Харесай

Напрежението около Северна и Южна Корея расте, дронове летят по границите

Сеул ще се изправи пред „ ужасна злополука “, в случай че изпрати повече дронове в Пхенян, предизвести Ким Йо-джонг, авторитетната сестра на водача на Северна Корея.

„ Моментът, в който дрон на РК още веднъж бъде открит в небето над нашата столица сигурно ще докара до ужасна злополука “, сподели тя, представена от държавната Корейска централна новинарска организация.

„ Ние ще предприемем съответните мощни ответни дейности, ако дронове, пренасящи политически стимулирани анти-КНДР отпадъци от РК през границата, обхванат още веднъж в териториалното въздушно пространство на КНДР “, сподели тя, базирайки се на двете публични имена на прилежащите страни, Корейската народнодемократична република и Република Корея.

Заплахата пристигна, откакто Северът упрекна Юга, че летят с дронове над столицата този месец и пускат пропагандни листовки, предупреждаващи, че този ход може да докара до въоръжен спор или война.

Ким Йонг-хюн, министърът на защитата на Южна Корея, в началото отхвърли да е изпратил дронове над града, само че взаимният началник-щаб по-късно сподели, че не може нито да удостовери, нито да отхвърли изказванията на Севера.

Северът от своя страна изпрати хиляди балони, носещи боклуци на юг, потвърждавайки, че действието е в възмездие за южнокорейски деятели, изпращащи балони, носещи пропагандни листовки.

Обединените началници на щабовете споделиха в петък, че Северът е изстрелял към 40 балона и че някои са били открити в провинция Гангуон около демилитаризираната зона. Той предизвести южнокорейците да се пазят от повече входящи балони.

През 2020 година Южна Корея забрани изпращането на антирежимна агитация в Севера, само че законът беше анулиран предходната година, откакто съд постанови, че това е прекалено ограничаване на свободата на словото.

Напрежението на Корейския полуостров нараства в отговор на многократните оръжейни проби от Севера и военните учения от Юга и неговите съдружници. Миналата седмица Ким Чен Ун, водачът на Северна Корея, сподели, че страната му няма да се поколебае да употребява нуклеарно оръжие, в случай че бъде нападната.

„ Нашите стъпки към превръщането ни във военна суперсила и нуклеарна мощ ще се ускорят “, сподели Ким пред студенти във боен университет. „ Позицията на нашата страна за нуклеарен отговор би трябвало да бъде в допълнение усъвършенствана до равнище, което не познава граници. “

Отделно президентът Зеленски упрекна Северна Корея, че изпраща войски в поддръжка на съветската войска във войната в Украйна. " Съюзът сред двете страни към този момент не е единствено за прекачване на оръжия. Всъщност става дума за прекачване на хора от Северна Корея към военните сили на окупатора “, сподели той в неделя.

Миналата седмица ръководителят на украинския Център за противопоставяне на дезинформацията сподели, че присъединяване на Северна Корея в спора е „ лимитирано на брой, най-вече инженери, които следят качеството и потреблението на оръжията на Пхенян от съветската войска “.

Представител на украинското военно разузнаване сподели пред The ​​Wall Street Journal, че " няколко хиляди " севернокорейски пехотни бойци се образоват в Русия и могат да бъдат ситуирани на фронтовата линия до края на годината.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР