Серина Уилямс постигна рекордна победа под №103 в основната схема

...

Серина Уилямс продължава да чупи рекордите

Серина Уилямс реализира рекордна победа под №103 в главната скица на US Open и се класира за 1/16-финал в актуалната конкуренция. Поставената под №3 представителка на домакините победи рускинята Маргарита Гаспарян с 6-2, 6-4 за 95 минути и в идващия кръг ще излезе против сънародничката си и победителката през 2017 година Слоун Стивънс.

Уилямс направи общо шест пробива в мача и три пъти загуби подаването си. Двубоят се игра при затворен покрив на централния корт " Артър Аш ".

Победителката през 2017 година Слоун Стивънс (САЩ) отстрани Олга Говорцова (Беларус) с 6-2, 6-2 и ще търси втора победа против Уилямс в седем мача.
 Снимка 494887
Източник:

" Тя е доста добър състезател. Преди е печелила тук и ме е побеждавала, тъй че знае по какъв начин да играе добре. Няма да бъде елементарно, само че се веселя, че през днешния ден имах тежък мач, с цел да ме приготви за идващия ", сподели Уилямс за Стивънс.

Първата ракета на Англия и девета сложена Джоана Конта отпадна във втория кръг след загуба от №77 в света Сорана Кърстя (Румъния) с 6-2, 6-7(5), 4-6 след близо три часа игра. Конта е четвъртфиналистка в шампионата от предходната година, а румънската стигна до първата си победа против тенисистка от Топ 20 след май 2019 година.

Двукратната финалистка Виктория Азаренка (Беларус) също се класира за третия кръг след триумф над сънародничката си Арина Сабаленка с 6-1, 6-3 за 69 минути.