Серхио Агуеро приближи шампиона Манчестър Сити до върха в Англия.

...

Ураганът Агуеро отнесе "Арсенал"

Серхио Агуеро приближи първенеца " Манчестър Сити " до върха в Англия. Аржентинският нападател заби хеттрик за триумфа с 3:1 над " Арсенал " в дербито от 25-ия кръг във Висшата лига.

Кун се разписа във 1-ата минута във втори следващ кръг, означи още в 44-ата минута и малко след приключването на час игра. При третото попадение Агуеро си оказа помощ с ръка, само че това остана неусетно от основния арбитър.

За " Арсенал " прецизен бе капитанът Лоран Косчелни, като голът на френския защитник бе за 1:1.

Така Агуеро има 40 гола на сметката си против отборите от Топ 6 - нещо непостигнато от различен състезател в ерата на Висшата лига. До през днешния ден " Арсенал " бе най-неудобният му противник, само че към този момент и " топчиите " са инкасирали 8 гола от него в своята мрежа.

С успеха " Сити " още веднъж излезе на втора позиция и се приближи на две точки от водача " Ливърпул ", който обаче към момента не е изиграл своя мач от кръга. В понеделник мърсисайдци гостуват на " Уест Хем " и ще опитат да си върнат петте точки задатък на върха.
Източник: btvnovinite.bg