Сенегал и Нидерландия се класираха за осминафиналите на Мондиал 2022

...

Сенегал и Нидерландия на осминафинал от Група А

Сенегал и Нидерландия се класираха за осминафиналите на Мондиал 2022 от Група А. На стадион " Халифа " африканският отбор надделя Еквадор с 2:1 и продължи напред.

Сенегал поведе в 44-ата минута от дузпа, извоювана и вкарана от Исмаила Сар.  Еквадор съумя да изравни в 68-ата минута посредством Мойсес Кайседо, който бе пропуснат при корнер и на празна врата не се затрудни да вкара. При сходна обстановка едвам две минути по-късно Сенегал си върна задатъка, откакто защитата на " Ла Три " не помни за Калиду Кулибали.

В другия дуел от групата Нидерландия удари безпроблемно домакините от Катар с 2:0 и зае първото място. Новото златно момче на лалетата Коди Гакпо откри в 27-ата минута с третия си гол на Мондиала. Френки Де Йонг удвои в 49-ата минута, когато изпревари опитващия се да почисти топката след центриране на Дейви Клаасен - Педро Мигел.
Източник: marica.bg