Селтик и Рейнджърс продължават надпреварата за титлата в Шотландия. Двата

...

Селтик и Рейнджърс не сбъркаха след мачовете в Европа

Селтик и Рейнджърс не престават конкуренцията за купата в Шотландия. Двата тима единствено един до друг в класирането и след 10-ия кръг, в който " детелините " разрушиха с 4:0 като посетител Абърдийн, а Джърс се наложи мъчно на Мадъруел с 2:1.

През седмицата грандовете имаха тежки мачове в Лига Европа, където Селтик надделя Лацио, а Рейнджърс измъкна точка при гостуването си на Порто.

Визитата на Селтик на " Питодри " се очакваше с огромен интерес, само че разликата в класите беше явна. " Зелено-белите " правеха каквото си изискат на терена и вкараха всичките 4 гола още до почивката. Точни бяха Едуард, Фримпонг, Форест и Елионуси.
Домакинството на Рейнджърс против Мадъруел се оказа по-трудно. Деванте Коул изведе гостите напред в 21-ата минута, а четвърт час по-късно Джеймс Таверние пропусна дузпа за Рейнджърс. " Сините " изравниха в самия крйа на полувремето посредством ветерна Джърмейн Дефоу, а през втората част взеха своето с гол на шведа Филип Хеландер.

Селтик и Рейнджърс водят в класирането с по 25 точки, а на трето място е Килмарнък със 17 пункта.