Адвокат Галина Колева: Прокуратурата осъди Никола Бургазлиев вчера без съд, без присъда
Седмица след гибелта на 35-годишната Христина , потърпевша най-тежко при произшествието с АТВ в Слънчев бряг, отбраната на 18-годишния Никола Бургазлиев остро подлага на критика прокуратурата . Адвокат Галина Колева съобщи в ефира на „ NOVA “, че държавното обвиняване е произнесло обществена присъда над клиента ѝ преди съдът да се е произнесъл.
Ново обвиняване и спор за правната подготовка
Днес на Никола Бургазлиев следва да бъде предявено ново обвиняване – за причиняване на гибел и телесни повреди при възможен предумисъл. Решението идва и откакто в кръвната му проба са открити следи от марихуана .
Колева изясни правната същина на възможния предумисъл : „ За да бъде потвърден, е нужно причинителят да е предвиждал вредоносния резултат, само че все пак умишлено да е траял действието си. “
Според нея сходно пояснение е невероятно в съответния случай: „ От започване и дотъкмяване на действието са 4–5 секунди. Как в тези секунди се е формирал този възможен предумисъл? “
Съмнения към тестът за опиати
Защитата сложи под въпрос и изказванията за приложимост на опиати . Колева посочи, че Бургазлиев е бил арестуван на 14 август към 13:00 ч. , а тестът за опиати е взета едвам на 15 август към 07:30 ч. – почти 30 часа по-късно .
„ Означава ли това, че се твърди, че той е пушил в изискванията на задържането си? “, попита тя.
По думите ѝ клиентът ѝ изрично отхвърля да е употребявал марихуана или други упойващи субстанции .
Очаквания за експертизи
Адвокат Колева уточни още, че към момента не е публично осведомена със заключенията на автотехническата и физико-химичната експертизи. Тя чака документите да бъдат показани през днешния ден, когато новото обвиняване публично ще бъде предявено.
Присъединете се към нашия
Нов скандал с държавен парцел в Бургас?




