Седемкратният шампион от Мастърс турнира в Синсинати Роджър Федерер напусна

...

Руски квалификант елиминира Федерер в Синсинати

Седемкратният първенец от " Мастърс " шампионата в Синсинати Роджър Федерер напусна шампионата още в третия кръг след изненадваща загуба 3:6, 4:6 от руснака Андрей Рубльов. Световният №3 не се показа на равнище и престоя на корта едвам 63 минути.

Рубльов, който трябваше да мине през квалификациите, откакто заема 70-о място в ранглистата, сервира най-голямата изненада дотук в шампионата. 21-годишният руснак записа най-голямата победа в кариерата си.

Той беше доста постоянен в двата сета, записвайки пет аса, завоюва 82% от точките разиграни на своя първи сервис и проби Маестрото три пъти. От другата страна на мрежата Федерер позволи две двойни неточности, като на не се усещаше доста убеден.

Мачът стартира с два следващи гейма на сметката на Рубльов, само че Федерер върна пробива, намалявайки пасива си. Швейцарецът беше продънен за повторно още при второто си подаване, а до края на сета Рубльов не изпусна самодейността.