Седемкратната шампионка Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън

...

Суарес Наваро не затрудни Серина на осминафиналите на Уимбълдън

Седемкратната шампионка Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън за 14-ти път в кариерата си, откакто победи испанката Карла Суарес Наваро с 6-2, 6-2 в мач от четвъртия кръг на конкуренцията.

11-та сложена в схемата не срещна особени усложнения против 31-та в света Суарес Наваро и стигна до бърз триумф за час и 3 минути игра, давайки единствено четири гейма на противника си. Уилямс осъществя общо пет пробива и загуби едвам 15 точки на личен сервис в целия дуел, като приключи срещата с 21 печеливши удара и 19 непредизвикани неточности. За място на полуфиналите Серина ще спори със своята сънародничка Алисън Риск, която по-рано през днешния ден изненадващо в профил международната номер 1 Ашли Барти след победа в три сета.

За четвъртфиналите се класира и чехкинята Барбора Стрицова след триумф над Елизе Мертенс от Белгия с 4-6, 7-5, 6-2. В идващия кръг Стрицова ще се изправи против локалната любимка Джоана Конта или двукратната шампионка Петра Квитова. /БГНЕС