Седемкратната шампионка на Уимбълдън Серена Уилямс победи французойката Кристина Младенович

...

Серена Уилямс продължи уверено към четвъртия кръг на "Уимбълдън"

Седемкратната шампионка на " Уимбълдън " Серена Уилямс победи французойката Кристина Младенович 7:5, 7:6 (2) в доста оспорван конфликт. Благодарение на огромния си опит американката пречупи Младенович, с което се класира за четвъртия кръг.

Уилямс осъществя 12 аса и позволи три двойни неточности в срещата. Тя усъвършенства представянето си във втория сет и макар оспорвания резултат, контролираше мача. Американката към този момент има 322 победи в Лондон и продължава преследването на рекордна осма купа в британската столица.

Дотук Уилямс няма изгубен сет през тази година, откакто реализира трета поредна чиста победа. Преди това тя надви над Аранча Рус и Виктория Томова.

" Работих доста съществено и упоритов, с цел да се върна на корта. Винаги когато изляза на корта пробвам да дам най-хубавото от себе си. За мен е по-важно да демонстрирам моята игра, а не толкоз кой е против мен от другата страна на мрежата ", сподели Уилямс след мача.

17 in a row.@serenawilliams extends her #Wimbledon winning streak in the ladies' singles as she defeats Kristina Mladenovic 7-5, 7-6(2) in the third round pic.twitter.com/b4rwrerGjh
— Wimbledon (@Wimbledon) July 6, 2018

Тя беше откровена, че не се намира в най-хубавото си положение, само че се бори във всичките си дуели.

В идващия си мач Уилямс ще се изправи против квалификантката от Русия Евгения Родина. Рускинята, която е 120-а в света, изненадващо победи Мадисън Кийс със 7:5, 5:7, 6:4.

Първият сет беше доста оспорван, като Младенович имаше преимущество при всички по-дълги разигравания. Тя съумя да направи пробив в петия гейм, с който поведе с 3:2, след което го затвърди. В края на сета обаче Уилямс се събра, върна пробива и изравни при 5:5.

Последваха още два гейма на сметката на американската тенисистка, с което тя затвори частта със 7:5 след 47 минути.

Вторият сет стартира с два следващи гейма за Уилямс, само че Младенович върна пробива, а по-късно и изравни. Резултатът стартира да се движи гейм за гейм, като французойката имаше доста по-големи компликации да печели подаването си.

В 12-ия гейм Младенович поведе с 30:0, само че бързо позволи две двойни неточности, с които още веднъж усложни обстановката си. Все отново тя се оправи, избави и мачбол, с цел да вкара сета в тайбрек.

В него Уилямс подвигна темпото, а Младенович стартира да позволява лесни неточности, което бързо се отрази и някогашната №1 в света поведе с 4:0.

Американката даде единствено две точки на Младенович и си подсигурява продължение напред, както и влизане във втората седмица на шампионата.

За разлика от Серена, Винъс Уилямс отпадна.
© Reuters

В мач на корт №1 по-голямата от сестрите Уилямс – Винъс отпадна. Петкратната шампионка в Лондон отстъпи на холандката Кики Бертенс след доста оспорван мач 2:6, 7:6 (5), 6:8, траял 2.41 часа.

Уилямс, която преди година игра край против Гарбине Мугуруса, а още 12 месеца по-рано, беше на полуфинал, отпада в трети кръг едвам за трети път в кариерата си. 38-годишната ветеранка позволи седем двойни неточности и не беше постоянна при сервисите си, спечелвайки 66% от точките. Бертенс беше по-концентрирана в решаващите моменти, което ѝ разреши да продължи напред.

В идващия кръг холандката ще срещне победителката от дуела сред Каролина Плишкова и Моника Бузарнеску.

Всичко, което би трябвало да знаете за: Уимбълдън (511)
Източник: dnevnik.bg