Цветелина Бориславова: Да свържем Бранд България и с уникалното многообразие на водите ни
Съвсем нова концепция за една от насоките на развиване и свързване на страната ни с " Бранд България " предложи Цветелина Бориславова, ръководител на Надзорния съвет на Българо-американска кредитна банка и един от учредителите на Общество „ Културно завещание “. Тази нейна концепция е обвързвана с неповторимите водни благосъстояния на българската земя.
Винаги съм се стремила туризмът да бъде една от визитните картички на страната ни, тъй като имаме всичко - от скъпа природа до неповторими исторически забележителности, напомни Бориславова. Тя уточни достиженията на скъпия " Бранд Родопи ", който е едно от лицата на България, с помощта на мистичната, изпълнена с минало настояще и бъдеще планина. Това е планина-кръстопът, която свързва страната ни с Гърция. Тя дава освен кулоар за търговия и продан на артикули, само че и за продан на просвета, акцентира Цветелина Бориславова.
С оглед триумфите на Родопите тя сложи акцент върху постигнатото от курорта Пампорово, който непрестанно се развива, трансформира се в една перлите на зимния ни туризъм и непрестанно притегля задгранични гости. Пампорово е хазаин на международни конгреси, отдадени на зимните спортове, само че също и на конферентни събития, в които среща си дават учени и откриватели от цялата планета.
Много благоприятни условия са налице за развиване на " Бранд България " - забравени легенди, показани посредством модерния роман, изваждане на дневен ред на чувствата на актуалния екскурзиант посредством неповторимите естествени забележителности и храната.
Но това, върху което за първи път особено подчертава Бориславова е потреблението на безкрайните водни благосъстояния на България. Водата - питейна, лековита, минерална, водата като източник на зелена сила – това несъмнено е бъдеще, което България заслужава. Страната ни цялата лежи върху разнообразни по наличие и качество води, което е удобно освен за туризма, само че също и за запазване на околната среда. Водата е източник на зеленото водородно гориво.
Да свържем " Бранд България " и с неповторимото разнообразие и благоприятни условия на водите ни, прикани Цветелина Бориславова.




