Саудитска Арабия ще бъде домакин на среща на сирийската опозиция

...
Саудитска Арабия ще бъде домакин на среща на сирийската опозиция
Коментари Харесай

Рияд ще бъде домакин на срещата на опозицията в Сирия


Саудитска Арабия ще бъде хазаин на среща на сирийската съпротива по-късно този месец, когато Организация на обединените нации се готви да свика нови мирни договаряния с държавното управление.

Срещата ще се организира в Рияд от 22 до 24 ноември по искане на опозиционните фракции.

Иначе, последният кръг от мирните договаряния с посредничеството на Организация на обединените нации ще бъде открит на 28 ноември. Специалният делегат на Организация на обединените нации Стафан де Мистура съобщи в края на предишния месец, че диалозите към този момент са достигнали "момента на истината".

В понеделник американският министър на защитата Джеймс Матис изрази мощна поддръжка за мирния развой, обещавайки, че водената от Съединени американски щати коалиция против джихадистките групировки ще остане в страната, до момента в който се откри трайно политическо решение.

"Ние няма просто да си тръгнем тъкмо в този момент. Ще се погрижим да създадем условия за дипломатическо решение", сподели той пред кореспонденти. /АФП
Източник: bgnes.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР